Spremanje kombajna za žetvu

kombajner

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2008
Poruka
3.426
Lokacija
Petrovac na Mlavi
eto nisam nasao temu o ovome i resih da je napravim jel neko poceo polako da sprema kombajne za zetvu ili sam ja grdno poranio?? upalio sam malo JD aktivirao pogon terao malo napred nazad namestio neka creva sto ide od dizne do dizne i polako cu da ga konplet proverim i spremam za dano-nocnu voznju?? jeste vi nesto poceli??
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

nista jos eto stoji tako kako je parkiran . nemamo vremena jos se prska kukuruz
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

zmaja zavrsio 25.aprila a klas je u toku,malo me koce neki delovi koji stizu u sredu iz Beca tako da pocinje sklapanje i zavrsavanje najkasnije do 20,maja,nije to nista rano,ja sam uvek kombaj zavrsavao krajem aprila eventualno polovina maja,nisam od onih sto minut do 12h zavrsavaju ili zetva jecma u toku a on tek pokusava da ga upali i pocinje da skida grlo da skine blinde i qruznu korpu,takve nerazumem a ima ih u mom kraju dosta
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

sa nama je radio jedan takav,zetva pocinje ujutro u 8 skup,on javlja da nema ulja u motoru,dosao posle 12 na njivu a ni bunker nije ocistio os proslogodisnje soje,kosa zardjala i pukla posle 4m kad je usao u njivu
zato je dangerov kosmija skockao z142 :D
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ja sam vec odavno poceo da sarafam po kombajnu i ispravljam greske prijasnjeg vlasnika... No jedno vodi za sobom drugo i tako vec par dana radim s prekidima... Sjetva kukuruza, pa prskanje, pa kosnja trave... Do jecma ce biti ko novi, jos moram promijeniti lezajeve slamotresa, lanac koji pogoni puz, ulje i ja sam spreman za zetvu...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

ja sad moram da kupim cerovatno kais bubnja cujem da je 250 evra ali staces mora jer idalje mi stoji rogonja na njemu nikad nije menjan!! a inace radim tu isto tako proveravam ga ali sve ispod supe jos nije izvadjen napolje ali uskoro ce za koji dan jer se priblizava zetva!!!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ja sam promenuo korpu i skinuo blindire...jos treba da menjam crevo od vode kod hladnjaka i ulje i filteri i ja sam ::spreman na sve::
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

ja sam isto danas poceo sa spremanjem fahra , dal zna ko gdje se moze nabaviti aluminijsko rebrasto crjevo precnika 30mm
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Danas sam kupio filter za ulje pa cu poslepodne i da ga zamenim, i sipam novo ulje i ja sam isto spreman!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Jedno pitanje za majstore? Kad sklapate kombajn Z 142 ,da li prvo ubacite sabirnu i ladju ili slamotrese.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

nisam dosad nikad skidao slamotrese u pitanju je klas merkator 50 tek kad sam ga odvio video sam da ne moze da vprodje kroz one dve rupe pozadi ispod poklopca sa znakom clasa. kako da to uradim ne treba valjda da skidam kompletan zadnji deo sa sve seckom
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

ja sam ubacio prvo sabirnu ravan i ladju lakse je a moras da imas 1cm pada na sabirnu ravan bar su meni tako rekli a bio je da mi pomogne jedan majstor sto je radio u zadruzi
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

prvo ide sabirna pa lađa, da možeš lakše prilaziti, onda slamotresi na kraju.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Gagi kako stelujes taj 1 cm ?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ako ti je sabirna ravan napolju onda prvo ubaci slamotrese, lakse ces ih montirati!
 
Nazad
Vrh