Spremanje kombajna za žetvu

Originalno se kupuje direktno u predstavništvu i moj savet ti je da neke specifične delove uzmeš isključivo iz originala da te posle ne boli glava.
 
Gde je na kombajnu najbolje izmestiti vazdusni filter za motor sa vazdusnim hladjenjem?
 
Ne moraš izmeštati.Uzmi dugačku plastičnu cev i tokom rada u ataru namontiraj je a kada kreneš kući skini da ne zakačiš za drvo,telefonske,strujne žice.To sam video kod brata na Đ.Đ kombajnu.Zaboraviš na vazdušni filter jer prašina ne može da ide toliko u visinu da bi je motor usisao preko cevi.Razmišljam da uradim isto na Dominatoru jer trenutni Top Spin koji stoji na kućištu filtera ne radi svoj posao kako bi trebalo.
 
Ja sam mislio da izvedem gore desno kod bunkera blizu kabine.Tu mi se cini da ima najmanje prasine ukoliko se taj poklopac bunkera ne otvara.
 
Ne moraš izmeštati.Uzmi dugačku plastičnu cev i tokom rada u ataru namontiraj je a kada kreneš kući skini da ne zakačiš za drvo,telefonske,strujne žice.To sam video kod brata na Đ.Đ kombajnu.Zaboraviš na vazdušni filter jer prašina ne može da ide toliko u visinu da bi je motor usisao preko cevi.Razmišljam da uradim isto na Dominatoru jer trenutni Top Spin koji stoji na kućištu filtera ne radi svoj posao kako bi trebalo.
Da li bi ovako odgovaralo ?Rebrasto crevo bi služilo da se cev spusti kada se ide kući.
 
Može tako i to je odlična ideja.Mercedes motor diže previše prašine i pleve sa zemlje a filter stoji baš gde ne treba i ode sve unutra.Može dosta da pomogne i zamena vazdušnog filtera na pola radnog dana.
 
Ja sam planirao da imestim filter iza motornog prostora, kao na nekim modelima klasa
Treba zatvoriti prostor ispod hladnjaka i komarnika da ne moze da dize plevu i prasinu odozdo
 
Ne pomaže izmeštanje tog tipa jer sam na Zmaju radio tako.Samo produžena plastična cev a to iskustvo sam pekao na Bourgoinu kome je usis bio baš kod komušaljke.Pomaže dosta i taložnik prašine(neko ga zove ciklon).
 
Na Zmaju sam menjao filter na pola dana i dobro se pokazalo.Sada ću i na Claasu da počnem sa tom praksom.
 
Kod mene se ne zaprlja toliko da bi morao ga menjati ne pola dana
onu lampicu za prljav filter u toku jednog radnog dana mi je samo jedne godine upalio u kukuruzu, bilo prasine jako puno
 
Na Clasu je problem sto je filter iza bunkera,pa ima zavetrinu,ja nisam imao problema sa tim u zitu ni u normalnom kuruzu,a kada pokisne kuruz pa leti ona crna prasina onda lepo zacepi filter,Top-Spin pomaze,donekle...
 
Da li će ovo biti dovoljno visoko ?
Sve je demontažno.U prolasku kroz selo ili gde ima prepreka ,cev se spusti .

 
Nazad
Vrh