Spremanje kombajna za žetvu

pozdrav,
ja sam prao samo spolja... motor i limariju... ali je danas bio ceo dan na suncu i sutra ide detaljno podmazivanje!~!!

@Bobo, i ja sam imao to isto pitanje i rekao mi jedan prodavac delova./. da treba ISKLJUCIVO sipati za hidrauliku SAE 30 HD jer kod mene na boci za ulje bas i tako pise...
ima ga kod nas i nije neka cena bog zna koliko veca/../

i da... obavezno promeni ulje kompletno!!! nikakvo dolevanje jer je pitanje sta je sada u sistemu kod tebe... a i kod mene :haha: :haha:
pozdrav.
 
I meni se cini da bi zmajena ulja bila pametan potez, iako je ulje cisto, al sta sad da mu radim...

Ali mislim da cu mi sad sipati hidraulicno ulje kakvo imamo i u bageru. HD 46 kako mi se cini...
 
moze li mi neko reci da li je kad popravljao orbitrol ili orbitrolu kako ga vec ko zove,od zmajevog kombajna?imam taj problem da je prole sezone poceo da pusta ulje,onako pomalo vlazi i kupi prasinu.ali sad u ovoj sezoni vidim da ce mi praviti problem.vise nevlazi nego je zamazalo citav transporter ispod kabine.primecujem da ulje kaplje i kad je heder rasterecen(na teleskopu)pa me interesuje zna li ko sta se desava,ima li tu nekakav semering,gumica ili sl...?ja hteo da ga raskopam al' mi kolega iz sela rekao da je on to radio sam i kad ga je sklopio neradi,pa je izvadio 100 eura za polovnjaka.
 
Ja sam radio na claasu i na njemu ima gumica pazi kad budes rasklapo kako je stajao jer se zupci ja nisam pazio i kada sam upalio i kreno da namotam umalo mi volan saku nije slomio kako je cimno i ponovo ga rasklopim i na blef uzupcim i radi :D
 
Bobo je napisao(la):
I meni se cini da bi zmajena ulja bila pametan potez, iako je ulje cisto, al sta sad da mu radim...

Ali mislim da cu mi sad sipati hidraulicno ulje kakvo imamo i u bageru. HD 46 kako mi se cini...

Dosuo sam 15w40 ulja i ostavio ga da radi nekovrijeme, dizao i spustao heder barem 10 puta da se ulje pomjesa, nikakvog pjenusanja nije bilo. Eto, toliko da znate, a kako mi se cini da sam ja prvi koji je otvarao rezervoar i nadosipao ulje u njega...
 
:cool:
evo i ja sam danas počeo sa žetvom.. ali me ubrzo sprečila :kisa: pa je ostavljeno za sutra jer prognoza kaze da ce biti :cool: :cool: :cool:

pozdrav za sve i SRECNO! pa se citamo uskoro!!!
:cao: :cao: :cao:

da li se zna koja je cena zvanična žetve u Srbiji bez vezivanja, tj. baliranja!?

pozzzz
 
yu2tb de yt2aca, qsl, 73 from KN03we :D :D :haha: :haha: :haha: :haha: ::svaka cast::

ima nas jos da se iz hobija bavimo i poljoprivredom!!! ;)

nismo još počeli sa pšenicom, vlaga je ogromna. danas sam ušao u jednu parcelu sa pšenicom i odvratio vlasnika da prekinemo jer ostaje klas kao da vršim tritikale.. s tim što su otrešena zrna... a klas žilav užas...
što se ječma tiče ima i on prilično vlagu jer je mahom trava kroz ječam i drži hladovinu i vlagu..
inače gume propadaju za celu šaru pa čak sam danas i išao do felni.... :zli: , međutim, danas je pržilo ko ludo :cool: tako da ako noćas ne padne kiša, možda se i krene sa pšenicom sutra...
pozdrav za sve kolege... a i radioamatere... hi hi hi,

73 de YT2ACA
 
NIDŽA je napisao(la):
ruuvif.jpg



Nidžo, kako funkcioniše inovacija? Setio sam se tebe danas poslepodne dok sam kosio žito...
 
Ide ko bog. Za sad nema nikakvog lufta a i nivo buke je mnogo manji. Bas sam juce otvarao ona mala vratanca jer sam pokupio neku ciglu i jedan prst mi se iskrivio, pa sam ga izvadio i ispravio. Ujedno sam proverio te plastike. Nadam se da ce takve i ostati jer nisam puno pokosio, nekih 60 jutara. :ppozdrav:
 
Ako sam dobro zapamtio to je poli amidna plastika. Samo obrati paznju pri kupovini, jer pokusavaju na vasarima i pijacama da prodaju svakakve gluposti pod tim imenom.
 
Rešimo stric i ja pre neki dan da promenimo ulje i filter hidro pumpe na Claasu i on nazove Almex, kažu filter 8800 dinara. Pretražim ja po netu ko prodaje delove za Linde pumpe i iskopam filter za tu pumpu za 2800 dinara... Taj Almexov mora da ima pozlatu kad je toliko skuplji...
 
Nazad
Vrh