Herbicidi u šećernoj repi

Koja mu je aktivna materija?
 
Mityo sastav preparata je sledeći kletodim 120+/-7,2 g/l ; rastvarač : ksileon 1000ml ; surfaktant : nejonski emulgator 30 g/l , anjonski emulgator 60 mg/l.
 
Pa to je onda nešto slično kletox-u, a to sam koristio i u repi i u soji...
 
Selekt super je korišten u šećernoj repi....nama je lane nestalo titanic-a pa smo uzajmili 3 litre Selekt super, i odradio je posao a na repi se nije ništa primećivalo....
 
nisam stigao da oprskam travu u repi,najverovatnije necu moci do tamo ponedeljka,utorka zbog najavljenih kisa a korov se "otima"... prskacu betanal+safari+okvasivac,da li dodati jos nesto da pojacam malo odbranu?
 
Mozes Goltix(metamitron)
Ja idem ipak iz tri puta zato sto je mala repa cim se bude moglo uci u njivu
Betanal am11 0,8l/h
hemamitron 1l
safari ili zamena koja bude 30gr/h
trend okvasivac
 
U Žabaljskoj šećerani nisu nam dali goltix ako ne uzmemo belvedere umesto betanala jer ih je distributer goltixa uslovio tako pa će u drugom tretmanu umesto betanala ići taj njihov+safari+goltix
 
Imam jednu manju parcelu od prilike 70-ak ari.Tamo je prskan kukuruz pocetkom maja meseca Peak+Siran,posle toga je zagrnut. S obzirom da je od tada palo oko 500 litara kise do sada a da nije jos zima i zimske padavine,da li bi mogao u aprilu mesecu posejati tamo secernu repu?!Nisam se konsultovao ni sa kim,vec prvo ovde da pitam?!
 
Ne. Peak ce je slogirati i dugo ce se patiti dok se ne otrgne. Slicno se desava sa punom dozom pulsara.
p.s. A i puna doza sirana nije dobra.
 
Nazad
Vrh