Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Čika Aco ima ventil ko na motorbicikli pipni ga malo i slušaj jel pušta vazduh,uzmi kompresor i naduvaj ako nema,a možeš i mog imenjaka poslušati .
 
Ima ventil i na koliko da se doduva?
Gde su mu te membrane i koliko ih ima,jel ih teško zameniti?
 
Ima ventil i na koliko da se doduva?
Gde su mu te membrane i koliko ih ima,jel ih teško zameniti?
U manje vise svakoj radnjinse prodaju te membrane. Pumpa dole u srafshtok,otvori se i lako se promene membrane. Sipa novo ulje, i naduva n pritisak i picissss

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Nemam iskustva sa prskalicama pa da pitam,jesu li za sve prskalice dizne po dimenziji u DEBLJINI iste?Naime kupio sam one metalne MEGA 110-03,ne svidja mi se mlaz jer neke stare plasticne daju bolju lepezu,Gledam sad u Kosmosu da porucim one Lechler ali nisu svrstane u rublici za Moravine grane?Jel to sve isto?
 
Ukoliko je tema dizne za bure za prskanje i mene zeza to...od strica kad sam pozajmljivao kad gledas iza bureta ide `levo-desno` oblak-rasprasuje super a kod mene kao da kisa pada...e sad dali je to samo do dizni ili jos nesto...
 
Од ових обичних дизни које су боље пластика или месинг?
 
Jedva sam se skrpio i za ove,dizne su nesto malo preko 400 dinara mislim 412 a ovi ulosci su 86 dinara. Uglavnom od svakih po 16 komada sa dostavom me je izaslo 8170 din. Pa sobzirom da trosim 220l po ha oni iz firme su rekli da uzmem cetvorke.
 
Kojom brzinom idete sa rusom 15.5 gume ,a dizne 4,a da potrošite oko 200 l,ja sam išao dosad 7 brzina,a ove god me iznemadilo 6 brzina ,koji se moj desilo pojma nemam.
 
Brzo će doći vreme prskanja.Da li koristite twin dizne (sa dva mlaza) od nekog proizvodjača (Arag,Lechler,teejet...) i kako ste zadovoljni sa njima? Imate li problema sa začepljenjem dizni, koja sita koristite?Kakvo je stanje sa tretiranjem sa njima po vetru?
 
Ja koristim 3.lehler plasticna idkt.
Ja sam prezadovoljan,jako lepo rade na malom pritisku i pokrivenost im je odlicna,malo vode po ha a veca brzina. Nisu za neki jaci vetar,tu je vec idk u velikoj prednosti
 
Twin je bolja od klasicne dizne kad je potrebno list tretirati ?,ili nije ?.Znam za klas da je twin najbolja.
 
Nazad
Vrh