Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Sta milisite koji izbor napraviti za dizne za novu prskalicu i koje tri kombinacije upotrebiti ?
Plan je da bude oko 200-220l vode po hektaru,kako sam malo citao vidim da po vetru se koristi vise vode ?
Do sad sam prskao samo sa obicnim diznama...no imam neku knjigu doduse na stranom jeziku tamo vidim razne varijante dizni i ucinkovitost pri prskanju fungicidima,herbicidima i insekticidima..
 
dizne

:ppozdrav::ppozdrav:
20fer5s.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav dobri narode.Treba mi jedan savet.Planiram kupovinu dizna za vetar za agromehanikinu prskalicu pa ako može neki savet..Koje su po vama najbolje i gde se mogu naći i naravno cena.
 
Idk 120-03, u plasticnoj varijanti, 401din kom u zr, Agritechnicom. To je po meni najpovoljnija varijanta i dobar izbor.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I ja sam zadovoljan za diznama koje je naveo Zika.Koristim ih za sva prskanja sem za zemljisno jer ga ustvari i ne radim.
 
Trebalo bi sa 4 bara da ide oko 10km/č.
Da li sa IDKT diznama stavljate i druga sita kod dizni, i u regulatoru? I da li se u praksi dešava da se zapuše, jer recimo dizna IDKT 03 ima dva otvora od 015?
 
Da li se dizne za vetar mogu koristi i kada nema vetra?
Kod nas ove godine opravka jedan hektar, nema vetra. Pa ne prodaje 15-20 kreće vetar, posle deset minuta opet stane, pa sve tako.
 
Nazad
Vrh