Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Na kakvom pritisku ti radiš? Koje boje su tvoje dizne?
Jeste da primena kod tebe i primena kod mene nisu iste ali cilj jeste.
 
Na mom atomizeru su dizne Albuz ATR 80 zelene i radim na pritisku od 6 do 11 bara, ovisno koliko škropiva želim potrošiti.

Jel imaš zračnu potporu na prskalici, koje je marke prskalica i kolko je jaka pumpa?

Mislim da bi ti bolje odgovarale dizne plosnatog mlaza pod kutem od 110 stupnjeva nego ove sada što imaš. Možda griješim. :sta:
 
U pravu si.
Ja radim sa vrtložnim Albuz jedino fungicide razlog znaš i sam. A za ostale stvari koristim lepeze-plosnate (Tee jet o4-110, i Laechlair ID 03-120 za vetar) Na prskalici imam triplexe(jel znaš šta je to?). Prskalica je Vreček-Kranj 12m klateća sa ogomnin regulatorom koji je najveća prednost u odnosu na Agromehaniku izuzetno se fino da podesiti izjednačavanje pritiska. Naravno vazdušne podrške nema. Pumpa je 3 klipna -membranska mislim 115lili 125l.Tank je 660l + tank za pranje. Grana je dosta slaba -Agromehanika ima bolju bar mi izgleda tako(tuđe -slađe)
Za sad sam zadovoljan (ima 8 god.) A naradi se u povrću znaš i sam.
Crkla mi je membrana na kompenzatoru pritiska i kupim ja novu Agromehanikinu(kao pumpe su identične) ono ćorak ,nepaše ni blizu. Moj kompenzator je dosta veći i sad neznam gde da je potražim a proleće je blizu. :sta:
 
agrotraders je napisao(la):
U pravu si.
Ja radim sa vrtložnim Albuz jedino fungicide razlog znaš i sam. A za ostale stvari koristim lepeze-plosnate (Tee jet o4-110, i Laechlair ID 03-120 za vetar) Na prskalici imam triplexe(jel znaš šta je to?). Prskalica je Vreček-Kranj 12m klateća sa ogomnin regulatorom koji je najveća prednost u odnosu na Agromehaniku izuzetno se fino da podesiti izjednačavanje pritiska. Naravno vazdušne podrške nema. Pumpa je 3 klipna -membranska mislim 115lili 125l.Tank je 660l + tank za pranje. Grana je dosta slaba -Agromehanika ima bolju bar mi izgleda tako(tuđe -slađe)
Za sad sam zadovoljan (ima 8 god.) A naradi se u povrću znaš i sam.
Crkla mi je membrana na kompenzatoru pritiska i kupim ja novu Agromehanikinu(kao pumpe su identične) ono ćorak ,nepaše ni blizu. Moj kompenzator je dosta veći i sad neznam gde da je potražim a proleće je blizu. :sta:

Da, znam. Jesi vidio kad Quadriplex? ::namigivanje::

Imam jedan talijanksi atomizer i muku mučim sa dobavom djelova, ne sa nabavom (imaju ih u servisu) nego sa dobavom. Tako da znam kako ti je. :udri: Al mi zato svaki atomizer preko zime rastavimo, pregledamo, zamjenimo šta treba, naručimo rezervne djelove da imamo za rezervu i onda možemo u posao bez brige.
 
Mudrije se ponašate u svakom slučaju. Ovo je jednostavan rezervni deo no svaki "serviser" do sada je tvrdio da paše od aromehanike.Toliko o majstorima. :udri: ::lose::
Kad sebi dozvolim da me tako neko ubedi onda :zli:
Moram se angažovati da nađem tu membranu.
Pozdrav :cao:

Post je spojen: [time]петак, 05. фебруар 2010. 11:55:47 MST[/time]
_________________________________________________
Bećarino Pusta
Molim te za više informacija o test papiriću koji je na slici. Šta, gde, kao, zašto,...
Ne ostavljaj me u neznanju.
 
Papiriće probaj potražiti u Syngentinom predstavništu, oni toga sigruno imaju, pogotovo za voćare.

Jesi pročitao onaj pdf o papiriću? Tamo ti sve fino piše o tome kako ga rabiti i očitavati.

Ako nebudeš uspio naći te papriće kod vas postoji mogućnost da ti kupim kod nas pa da ti možda donesem na NS sajam jer ja sam tamo svake godine.
 
Hvala na ponudi za pomoć i na informacijama.
Pokušaću da kontaktiram Syngentu, ako ništa od njih onda ćutebe iskoristiti.
P.S. U svakom slučaju možemo organizovti susret na sajmu sa ili bez papirića. :ppozdrav:
 
agrotraders je napisao(la):
Hvala na ponudi za pomoć i na informacijama.
Pokušaću da kontaktiram Syngentu, ako ništa od njih onda ćutebe iskoristiti.
P.S. U svakom slučaju možemo organizovti susret na sajmu sa ili bez papirića. :ppozdrav:

Olrajt. :ppozdrav:
 
utrosak vode oko 110 l/kj, sa Rau 440 lit, u planu je prinova za koji dan, verovatno od 660 ili 1150 lit, agromehanikina, u zavisnosti od traktora koji cemo pazariti.... :ppozdrav:
ali drzimo se nacela da manje vode povecava dnevni ucinak prskanja... jedino u cerkospori bacamo malo vise vode...
 
Dragan18 je napisao(la):
ja bacam 140 litara po jutru a dizne su lehler (lepeza) a prskalica agromehanika Kranj 440 L
I ja imam takvu prskalicu,prosle godine sam kupio nov regulator dizne su Lecher 110 04crvene,koliki pritisak treba da bude u pumpi,i koliki pritisak u regulatoru odnosno na manometru regulatora, da bih oprskao 3 jutra sa 440litara vode,sa traktorom imt 560?Dali neko moze da mi objasni ,od kad sam promenuo regulator nemogu da je nadjem nikako!
 
@grunt: Nema veze koji traktor imaš, kolko škropiva trošiš po kj. sa pritiskom u pumpi. Pritisak u pumpi trab biti manji od radnog pritiska. Ako radiš sa 2,5-4 bara pritisak u pumpi stavi od 2-2,2 bara.
 
Imam pitanje u vezi tih Lechler dizni, jel kod njih su velicine iste kao i kod ovih obicnih? tj jel obicna 003 ista kao i ta lechler 3, po utrosku vode?
Koja je razlika u bojama medju njima?
 
mucobieno je napisao(la):
Imam pitanje u vezi tih Lechler dizni, jel kod njih su velicine iste kao i kod ovih obicnih? tj jel obicna 003 ista kao i ta lechler 3, po utrosku vode?
Koja je razlika u bojama medju njima?

Nisam te najbolje skužio, al ako misliš na dizne od "male privrede" i Lechler dizne protok bi trebao biti isti no nekad kod male privrede zna biti odstupanja. Boja označava veličinu otvora-rupe na dizni tj. njen protok.
 
E konacno sam nasao semu kod moje agromehanikine prskalice 44ol,gde je stavljen nov regulator.Dizne 004 ,pritisak u pumpi 2bara,na manometru 2,2bara traktor ursus c-360 4brzina 110obrtaja oprskam 3kj u litru.
 
to sto mspominjete,pritisak na pumpi,to mislite kod mebrane pritisak vazduha?ili na nesto drugo mislite:haha:
 
Nazad
Vrh