Siliranje psenice

Igore u ovom snimku se pominje siliranje psenice i prinos, nista vise. Izgleda da je to kod nas jos uvek retkost.Pogledaj 5:30 min.



 
Ja sam ove godine planiro da uradim od psenice ili tritikala 10 rolo bala za probu
 
Imam na presi nozeve doce kao i sjenaza samo za probu da vidim kako ce da jedu krave i kako ce se pokazati na mlijeku
 
Ja isto imam nozeve ali nemam masinu za umotavanje,a nemam nikog ni da mi odradi uslugu...Tako da silokombajn i isilirati i gotovo.
 
Igore ja sam uradio prosle godine silazu od tritikala,jos nisam otvorio taj rov gde je ona,ali za 20 dana bice i slika i informacija kakva je i kako je jedu krave.
 
Ja sam danas video dve parcele, koje znam da su bile psenice i vec predvece bacena ureja najverovatnije da ce silazni kukuruz.Gazda se bavi govedarstvom.

ps . to je novost u nasem ataru:bravo:
 
Bio mi je drug u Izraelu do pre par dana, nema hormona, nema kukuruzne silaže samo siliraju pšenicu, prosek Izraela je 12.000, a bio ne ja na farmama kojima grla daju od 13-15.500l mleka u laktaciji!
 
Ja ne znam ni sam silirao bih je ali mi nekako zao,e sad ima dosta kise,sirak bi trebo da uspe videcemo sta ce biti,ako silirao svakako cu se potruditi da uslikam.
 
Danas sam imao ponudu 8 jutara za siliranje sto je u susednom selu led ostetio dosta,ali odustali,jer ne mozemo stici sve treba bar 4-vorica za siliranje,plus jedan da namiri i poradi oko stoke +trpi poso tj. prskanje,tako da nista ove godine najverovatnije.
 
Ljudi su zauzeti,tj.ti par drugara sto dodju kad je silaza svi rade i imaje neki program(svi sad krune kukuruz),a i da su svi mogli opet bi nas falilo..Iskreno zgrozio sam se kad sam video zita u tom delu juce prolazio,sve je pokoseno na pola i ponegde viri koji klas,tarupiraju ljudi,oru seju,samo sto gusi u oranju kolko sam primetio pa ju muka..
Mls steta je svakako bilo bi tu psenice 30 jutara sadmo da je omotaca onda bi se primio,brat i ja bi sami to odradili,ali dobro bice valjda i to pa ce biti lakse raditi tj.mocicemo nas dvojcica sve sami.
 
Nazad
Vrh