Preporuka za izradu jasli (šaraga) za zečeve?

  • Začetnik teme Endre
  • Datum pokretanja
Moji kunici polude kad vide detelinu ili seno. Samo im dajem u ogranicenim kolicinama pogotovo jos kad je u pitanju cista detelina.
 
Djetelina ili sijeno u jaslama sa malim koritom ispod-pola završi ispod mreže u tepsiji,to je kod mladih kunića a odrasli ne rasipaju! :zli:
 
Ja sam u improvizovanom kavezu (pre nego sto sam uradio ovaj nov) stavio isto tako kao ti,samo sto je bio mnogo vislji od tvog,i nisam vadio po jednu zicu kao ti...posto je moj kavez bio vislji od tvog,zecevi su mogli da skacu po jaslima,i jedan dan mi hajkomka zaglavi nogu izmedju dve zice i polomi je od trzanja :(
 
Ja sam jaslice napravio sa vanjske strane, tako da mi je olaksano hranjenje...


valjda ce se vidjeti, inace resetke su od kolica iz supermarketa..:)


Rasetke sam postavljao, izmedu dva boksa..
tako da imam dvoje jaslice, koje opsluzuju cetiri boksa..





pozdrav Goran..
 
Ja sam resio problem sa glodanjem drvenih ivica sto sam primetio sa i drugi imaju problem...Namazem u veoma tankom sloju sa preradjenim uljem na mestima gde grickaju kunici i nemam vise problema sa tim .
 
Evo malo da se ozivi tema.Danas nesto gledam hranilice koje sam pravio od sperploce,kontam da bi se i od istog materijala mogle fino napraviti jasle evo kako izgledaju odma sa dimenzijama
koke-033.jpg
i druga slika bez stranice da bi se moglo videti da sam pod uglom seko lice jasli otprilike 15 stepeni.Duzinu sam odredio 57cm(zbog uklapanja na moje kaveze)kotistio sam Al cevi f14mm razmak sam pravio oko 7cm i gornji Al L profil da povezem cevi da ne bi bilo klimavo
koke-034.jpg
 
Ja i sada Pero drzim ovako tovnjake.Nisu obori od svinja ali da imam i njih ,drzao bih i u njima.Zapravo kod mene su zidani boksovi za pse (betonskim blokovima).Dimenzije 6m x 2,5m samo ispregradjivano zicanim ramovima (da mogu da odvajam muzjake od zenki i da ih sortiram po velicinama).:ppozdrav::ppozdrav:
 
Drugar super,ja sam do pre dve godine tako drzao ali trosio sam jako puno slame za prostirku a to mi se nije bas svidjalo::novac::,jer nisam imao svoju vec sam morao da kupujem!Tako da sam odlucio da napravim onaj metalni kavez sa cetiri boksa 75x50 i tu stane od 40 do 50 komada od po 3 kg,a jedino sto osim ismeta i mokrace pada ne tepsiju je i po koja saka deteline,ali to je zanemarljivo posto na tu kolicinu kunica nije nista...Nekako sam zadovoljniji sa tim nacinom tova...
 
1781912_10203232463594449_1740017_n.jpg


1976965_10203232464034460_1158263547_n.jpg


Probna varijanta drvo, lim, uskoro mi limar radi 100% lim. duzina 1m, 40 cm jasle, sto izvuku dole upadne u valovcic. Nema bacanja. Pored je hranilica 60 sirine. Zadnji deo je od laminata :D, to sam imao pri ruci :D..
Jos farbanje samo i mislim da ce lepo da sluzi. Bolja je sigurno nego one malo sto imaju da se kupe po netu. A limaru treba da dam nacrt i napravice mi jos puno toga, cak i za prodaju. A ja cu ga castiti zekama :D.

- - - - - - - - - -

Zica je 25x50 cm otvori,
 
Nazad
Vrh