Preporuka za izradu jasli (šaraga) za zečeve?

  • Začetnik teme Endre
  • Datum pokretanja
E

Endre

Guest
Naslov teme sve govori :sta:
Bih jako zahvalan za neku sugestiju tipa, materijal izrade, razmaci (vertikalni i horizontalni), ugao postavljanja... itd.

Godinama uzgajamo zečeve za sopstvene potrebe i pravio sam razne varijante jasala ( žičane, drvene, od armature... ), ali ni sa jednom varijantom nisam bio zadovoljan. Ili sve izvuku, pa ugaze, ili ne mogu da izvuku, ili im se zaglavi glava, ili uđu, pa ugaze i uprljaju seno ::jako_besan::

Ima li neko praktično rešenje ::pomoc:;
 
Dajem im toliko da pojedu za pola sata pa nemaju sta da uprljaju! Ili im stavis seno pa za pola sata odes i sto je ostalo izvadis!
 
Biljojedi su veoma cudni! :udri: I zeceve sam imao slobodne i posmatrao ih,pase ulavnom istu vrstu posle kraceg vremena pocne jesti samo ono sto je malopre izbegavao.
 
mityoo je napisao(la):
Dajem im toliko da pojedu za pola sata pa nemaju sta da uprljaju! Ili im stavis seno pa za pola sata odes i sto je ostalo izvadis!
pa ovo nije najbolje resenje jer zec jede svaki cas i trebao bi hranu uvek imati na raspolaganju nesto da gricka jednostavno nemoguce je napraviti da ne rasipaju svasta sam i ja probao al ne vredi rasipaju al sta da se radi kud ide sve nek ide i to
 
Literatura kaze da "sipke" treba stavljati na 25 mm, e pa sad neznam da li je neko pravio, pretpostavljam da jeste, ali svi nesto mudro cute.
Licno, planiram da pravim po tom principu, samo da dodje malo toplije vreme i da se nadje malo vise vremena
:bravo:
 
Odg: Preporuka za izradu jasli (šaraga) za zečeve?

whitekiler je napisao(la):
Pa tecko da mogu kroz toliki otvor da jedu.

Zacudio bi se kroz koliko uspeju da izvuku seno. Dovoljno im je da proture malo njusku i dohvatice. Grebu nogama, cupaju zubima i uspeju da izvuku.

Inace zvanicno u knjizi (koju je bibliotekar stavio) pise 2.5cm razmak.

Zeleo bi ovom prilikom da jos jednom pohvalim bibliotekara. Svaka ti cast i mnogo vise da bude ljudi kao ti
 
to je sve dobro kod mene je negde 1.5,a negde i 3 cm... samo da je funkcionalno....
 
szeki-telep je napisao(la):
interesuju me hranilice,pojilice(neka razumna cena?)Pozdrav svima!

sto se tice pojilica ja sam kupovao u brusu ima firma koja pravi samo pojilice za sve vrste zivotinja ali ne znam broj izgubio sam ga negde mozda mozete naci ako znate tamo nekog
 
Što se tiče jasli, ja sam uzeo žičane police iz starih frižidera, razmak između žica je 1,5 cm pa sam negdje izvadio koju žicu.ok funkcionira
 
I ja sam uzeo stare police od frizidera iseko dvaku drugu zicu i nema bolje za te ::novac:: zaci dzabe ::svaka cast::
 
Zdravo kunicari.Citam da imas problema sa pojilicama .Ja imam pojilice (sisaljke) montirane na obicne flase do plastike.Sisaljke sam kupio u poljo.apoteci . Mislim da je kostala oko 300 din. al to je bilo pre dosta vremena.
 
janobrahna je napisao(la):
Zdravo kunicari.Citam da imas problema sa pojilicama .Ja imam pojilice (sisaljke) montirane na obicne flase do plastike.Sisaljke sam kupio u poljo.apoteci . Mislim da je kostala oko 300 din. al to je bilo pre dosta vremena.

Skupo je 300 din. Ako se nevaram za oko 300 din (ako ne i jeftinije) prodaju sisaljku sa onom plasticnom kutijicom, znaci kompletna pojilica. Neko je mislim i stavio sliku ovde, nemogu samo da nadjem.
 
barakuda je napisao(la):
janobrahna je napisao(la):
Zdravo kunicari.Citam da imas problema sa pojilicama .Ja imam pojilice (sisaljke) montirane na obicne flase do plastike.Sisaljke sam kupio u poljo.apoteci . Mislim da je kostala oko 300 din. al to je bilo pre dosta vremena.

Skupo je 300 din. Ako se nevaram za oko 300 din (ako ne i jeftinije) prodaju sisaljku sa onom plasticnom kutijicom, znaci kompletna pojilica. Neko je mislim i stavio sliku ovde, nemogu samo da nadjem.
Овде сисаљке су 1 еур ал ја сам ставио од оне са пловаком а јасле сам направио од арматуру и профиле
 
Zdravo kunićari :ppozdrav:
Napravio sam jasle prije godinu dana i zadovoljan sam. Napravljene od drvenih dasaka, ispiljenih na potrebnu dužinu i dvije daske, gore i dole na koje su zabijene jasle. Pokazalo se super ::svaka
cast:: jer ne rasipaju ono sitno,najbolje. To ostane na donjoj dasci. To na kraju sve pojedu.
Ako hoćete, mogu slikati pa stavit na forum.

Pozdrav :ppozdrav:
 
Moji kunici nevole detelinu i seno jedu samo granulu. Tako da zasad nemam sarage za seno.
 
Nazad
Vrh