Sušenje ćurećega mesa

Uco
ovo je po meni najbolji nacin susenja cureceg mesa, pre par godina sam imao curke i na skoro istovetan nacin sam susio meso.Inace treba biti pazljiv prilikom usoljavanja mesa, bilo salamurom ili stavljanjem soli izmedju redova mesa zato sto je meso zivine i ribe veoma porozno, to znaci da je najlakse kvarljivo ali isto tako da vrlo lako upija i mirise, recimo u zamrzivacu.Samim tim se i lako usoli tj. presoli.Onaj nacin susenja, kako je neko spomenuo, sa bukovom piljevinom najcesce ide kod susenja svinjskog mesa, gde se zbog tinjanja piljevine dobije efekat "hladnog dima".
 
Ja se malko mucio, igrao sa nozem (jednu ja jednu supruga)
photo0357.jpg

Pa onda uradili i ovo
photo0358.jpg
n
Ovako moze da ide i ide na susenje , a moze i u rernu .
Inace da se pohvalim dok sam ja bio na polaganje moja supruga je organizovala klanje i uredjdjivanje 5,6 ovih zivotinja i spakovala u zamrzivac a ove manje smo spremili za susenje .
Dok smo ih zavukli u ove mreze bilo je pravo maltretiranje i znojenje vidi se po mojoj majci i zaradili smo podosta posekotina od plasticne cevi koja nam je bilo pomagalo
 
Imamo 5 curki, tj 3 curke i 2 curana koje bi trebalo ovih dana da koljemo. Procitala sam ovu temu, ali svi pisu o dimljenju cureceg mesa. Mene zanima kako bi bilo da se bataci npr samo malo prodime, zamrznu i posle normalno spremaju? Znam ljude koji piletinu dime samo jedan dan, pa kontam da bi i sa curetinom isto moglo :sta: Nekako mi se cini da bi meso tako bilo mnogo socnije i ukusnije... Ako neko ima savet da li je to dobra ideja i kako da je sprovedem u delo, nek mi pomogne molim :osmeh: Hvala
 
Pozdrav
Ja susim uvek batake i karabatake tako sto povadim kosti,usolim i tako drzim nekih desetak dana i prodimim na samo jednoj vatri i u zamrzivac.Isto to i sa krilima samo bez vadjenja kostiju a koda ostavljam prsute onda treba dve tri vatrice.Ukucani i prijatelji su zadovoljni a ako ima saveta rado bih probao mada i ovakav nacin mi se cini dovoljno dobar.
 
Hvala Sasa, znaci moze tako ::super:: A jel bude mekano meso posle?
Za prsutu mi je sve jasno, ali me ovo kopkalo...
 
Hvala Sasa, znaci moze tako ::super:: A jel bude mekano meso posle?
Za prsutu mi je sve jasno, ali me ovo kopkalo...

Za pasulj ,slatki kupus predivno a kada ubacujemo u sac sa krompirom stavljamo pola sata do 45 minuta (zavisi od debljine)pred kraj da se nebi presusilo_Opet ponavljam sa ovom varijantom sam zadovoljan a spreman da probam ako ima jos kakvih predloga.pozdrav:ppozdrav:
 
Što se mene tiče može i jedno i drugo. Dimljena je mnogo lepša, bilo da se sprema u tiganju ili u rerni, nije meso suvo kao kad se ne dimi. Najviše preferiramo ceo batak i karabatak sa krompirićima u rerni, s tim da se pre dimljena raseče da može dim i unutra da uđe. U poslednje vreme dimimo sve sem kostiju. A sušeno belo meso mi je isto ok, ne znam sa čime bih ga uporedio ali ima baš lep ukus. Ovo se odnosi na bele. Domaću smo samo jednom probali sa jednom i bilo je isto ok, mada ne znam kakva je kad nije dimljena.
A što se tiče veličine, reći ću ti samo da smo počeli da dimimo i tovne piliće, odlični su.
 
Nazad
Vrh