Pšenica 2007/08

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
do sad posejano 300.000ha.
lichno, mislim da je posejano i manje.
mrazevi pochinju, zemljishte vlazno, po svemu sudeci nece se jos puno sejati.
znachi dogodine uvozimo zito?
uopshte mi nije zao.
 
Odg: kilava setva

Ja lično ni ne planiram da sejem ove godine pšenicu, mada se mora priznati da su uslovi jako loši. Vlage je previše i to konstantno već neko vreme. A što se tiče eventualnog uvoza žita sledeće godine, hmmm, to je tržišna ekonomija. Što se mene tiče sasvim je OK.
 
Odg: kilava setva

ja posejao 5ha 7-8 oktobra. lepo izgleda.3-4 lista.
šta seješ novii?
 
Odg: kilava setva

Ove godine ću samo kukuruz, razmišljam da uzmem neko Pionirovo seme. Mada još ništa nisam odlučio. Razlog je što imam samo dve njive, od kojih je na jednoj posejana detelina koju ću ostaviti i ove godine.
 
Odg: kilava setva

kakva su iskustva s pionirom? po ogledima vidim da ne odskače u odnosu na domaće hibride.kol'ko je seme skuplje u odnosu na domaće?
 
Odg: kilava setva

Kod mene proletos Pionir u zavisnosti od hibrida cena je bila od 1900-2100 dinara za setvenu jedinicu a NS
hibridi 1800 dinara pakovanje od 10 kg.Pionira je trebalo 1,5 saetvena jedinica po kj a NS-a oko 10-12 kg/kj.Moj kolega (redimo zajedno) imao je Pionir Kermes, prinos je bio 2000 kg/kj, a NS hibridi 640,Radan,6010
između 4000 i 5400 kg/kj.Istina Pionir je bio u delu atara koji je najmanje dobio kiše tokom vegetacije.
 
Odg: kilava setva

kermes je kws-ov hibrid.
ali dobro..nema veze...
odakle si bubiša?
 
Odg: kilava setva

Izvinjavam se za omasku u pitanju je bila Pionirova Pregija.Jos jednom izvinjenje.
Ja sam imao Kermes 2005. godine i posle jedne jesenje oluje brali smo ga sa dvoredim beracem po jedan red na jednu stranu.Zato mi je Kermes zacrnio.
Ja sam inače iz Srbobrana u Bačkoj.

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: kilava setva

Ja sam 29-og posejao rasturivačem 6 jutara, pa šta bude, možda ću još 2-3, a ostatak semena ostaje da čeka sledeću jesen.

291107iy9.jpg
 
Odg: kilava setva

u danasnjim novinama vest.
pocela kupovina zita "na zeleno".obicno pochinje u martu-aprilu.
cena 13din.
to otpilike znachi da u zetvi start ne bi smeo biti ispod 16.
 
Odg: kilava setva

Tržište je brzo reagovalo na kilavu setvu, mada bi cena ipak mogla biti ispod 16 u vreme berbe. Ako dođe do uvoza, što me nebi iznenadilo.
 
Odg: kilava setva

cw38ms2.gif


cena danas u čikagu za isporuku u martu. to mu dođe oko 32$ po metru.
prevoz nije ispod 30 evra/t.
da bi se nekom isplatio uvoz, žito treba da prodaje po 21-22 din

p.s. što neće da prikaže gif?

edit by Čugi:ispravljen link za sliku, ostali postovi vezani za postavljanje slika premešteni u temu- http://poljoinfo.com/index.php/topic,118.0.html
 
Danas sam bio u zadruzi i vidim stiglo im sa produktne berze u Novom Sadu da vrše otkup
pšenice roda 2007/2008 po ceni od 16,20 din.
Plaćanje je odmah a isporuka jun-jul 2008.
:ppozdrav:
 
Juče sam prihranio sa 100kg/kj AN-a, s' obzirom kada je sejana i kako (vidi se u mom prethodnom postu gore), još je i dobra, pogodovalo joj je ovo lepo vreme.

 
Prehranjeno odonomad, bili ja i komsija, bacili oko 160 kg/kj AN-a. Vidicemo dal smo "bacili" ili bacili :kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh