Spatifilum

Učlanjen(a)
5 Okt 2011
Poruka
44
Lokacija
belusic
Imam problem sa ovom biljkom ,,spatifilum,, naime nece nikako da cveta.Kada sam je kupio za 8 mart supruzi bila je u cvetu i posle toga samo listovi nikako da se pojavi cvet.Moze li mi neko savetom pomoci u cemu je problem?
 
Ovo je jedan od saveta sa foruma bastovanstvo.rs

Uz redovno zalivanje i prihranjivanje 1-2 mesečno i po mogućnosti uz dovoljno vazdušne vlage (inače dolazi do sušenja lisnih vrhova), biljka će povremeno cvetati tokom cele godine, a njeni cvetovi ponekad traju i do 2 meseca i polako menjaju boju iz bele u zelenu. Kada precvetaju, odrežite celu stabljiku.

To i jesu osnovni uslovi za cvetanje Spatifilum ( Spathiphyllum ) na osnovu kojih bi biljka trebala cvetati, uz dve stvari da ne voli promaju i promene mesta. Kako smo ih imali često u cvećari, video sam da i količina svetlosti značajno utiče na samo cvetanje jer su biljke iz iste isporuke na dve pozicije u cvećari različito cvetale.
 
Milomire- sto se tiche cvetanja :spatifil pocinje sa rastom pupoljaka negde na zimu ili rano prolece i posle ih otvara jedan po jedan ( obichno cvetovi BASH dugo traju) i to "serijski " -potom ima period mirovanja
Stoga ako vec do sada nije ,sada nije i nece ( ili ce retko ) i jedan poterati potpuno nove pupoljke ...:cao:
 
Ovo za početak cvetanja u kasnu zimu i proleće nisam znao. Međutim dužina cvetanja i da kvalitet cvetova zavisi od pozicije i količine svetlosti u to sam se uverio.
 
Nazad
Vrh