Potreban deo za vazdušnu kočnicu

Dare

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2008
Poruka
561
Lokacija
Svrljig
Zdravo drugari. Treba mi za Rakovicu (mada može sa bilo kog domaćeg traktora) poklopac koji ide ispod zegera na pedali kočnice, onde gde je cilindar za vazduh. Evo kako izgleda:

vazduh5.jpg


vazduh4.jpg


vazduh3.jpg


vazduh2.jpg


vazduh1.jpg


Verujem da nije problem da se napravi na strugu ali je svakako lakše da kupim ako neko ima višak. Nisam tražio po prodavnicama ali i ne verujem da bih našao...

Inače deo je nastradao od kiseline iz akumulatora koja ga je pojela i sad mi duva vazduh pravo u lice :haha:
 
sutra ću potražiti u Nišu ali sam u startu pesimista. Ako ništa, napraviće strugar drugi deo. Samo od gvožđa ne valja da se pravi zbog vode iz sabijenog vazduha.
 
Imas od petoletke, ja kupio to u NS pre 2 meseca, kosta 500 dinara, sa onim gumenim dihtungom koji ide ispod!
Proveri i regulator pritiska na rezervoru za vazduh da ti ceo taj plasticni poklopac ne odleti u lice pri voznji, fabricki je podesen na 5 bara,
ali oce i da zasteka od vlage!
 
Imam manometar, ok je pritisak.
Daj mi molim te kontakt od te prodavnice da ih zamolim da mi pošalju. Danas sam tražio ovaj deo ali niko nikad nije video, a kamo li imao. Strugar kaže da je plastika poskupela i da će samo ona koštati oko 700din + rad
 
Jaoj Molim te daj Broj telefona od te prodavnice,ako mogu da posalju i meni taj deo brzom postom trazim ga godinu dana...
 
Evo dao mi čovek podatke

Firma ASMETAL
21000 Novi Sad
Ul. Đurđa Brankovića 24
Tel/Fax: (021) 424-477
e-mail: asmetal@open.telekom.rs
http://www.asmetal.co.rs/onama.html
PIB 101635994
Matični broj 08185255

Zvao sam ih, slao slike mailom (prvo nije uspeo da ih otvori, tražio u PDF, dobio), ali sagovornik nema pojma niti ima vremena da razgovara sa mnom. Ja ga zovnem, čekam 5 minuta dok on izrazgovara s ko zna kim i onda mi kaže aj zovi za 5 minuta. I tako par dana i odustao sam.

Neprofesionalizam totalni i bezobrazluk.
 
Ako nekom bude porteban poklopac ima servis u Trsteniku ima sve iz progrma Prva Petoletka.
Ja sam kupio poklopac cena 480 din.
 
Meni su potrebne komplet plastike za remont kocionog sistema? Imali mogucnost da se kupi negde ili mora nova papuca da se kupuje?
 
Ako se pojelo telo papuče onda džaba rad, bezveze bacaš pare da delove, najbolje nova papuča i miran si.
 
MOze mi li reci neko na kom principu radi ta papuca? Da li ona otvara i zatvara dotok vazduha ili sabija vazduh nije mi jasno???
 
Ne znam da li je adekvatna tema, ali imam jedno pitanje i sto hitnije mi je potreban odgovor:osmeh:
Zna li neko gde ima da se kupi nova ili polovna (ali ispravna) glava za kompresor Prva Petoletka, precnik cilindra je 74mm. Mislim da je takav kompresor na R65, It 539 i jos vada masina. Meni je takav na kamionu i otisli su oni ventili pa falsira vazduh i sporo druka, te dosta vremena stoji dok ne nabije pritisak.
I jos nesto. Mogu li se ti ventili nekako oslajfovati da rade kako treba ili mora nova glava?
Alternativa je da skinem glavu sa Rakovice i nabacim na kamion, koji je u ozbiljnijem poslu, a na Rajku stavim ovu koji zadovoljava njene potrebe.
Molim za ::pomoc:; i sto adekvatniji i brzi odgovor
 
Ne znam koliko kostaju, ali moram to resiti sto pre. Sinoc sam nasao ceo kompresor za FAP-a u oglasima za 130e, no cekam majstora da jevi je li nasao ispravnu glavu, jer je ventile kako kazes veoma tesko naci
 
Pozdrav drugari,
Potreban mi je ovakav deo za R65 1988 je godiste,inače ovo je deo iz pedale kočnice sto prekda vazduh( novi tip)
07d0f78b50782d07f0c0d87e299a2209.jpg
b6aa7604c1697874c343d67d1d902191.jpg
c50996b12eb2751cded50bc953e14bad.jpg

Unapred hvala svima

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh