Rutava buba

Blago tebi Tintoreti, ovde u Klaticevu je sabila skoro sve sto je stigla... Na aroniji oko 80 odsto cveta, na borovnici skoro isto. Ali zanimljiva stvar, iznad parcele na placu imam jos oko stotinak sadnica u saksijama za sadnju koje su takodje cvetale, nisu ni prisle
 
Mozda je neki hormon za oprasivanje, kad vec nenavodis sta su ti dali?:osmeh: Mozda i bude roda ove godine
crazy.gif
crazy.gif
crazy.gif

evo danas sam se setio da vidim cime sam to preprskao cvetove aronije... bio je to "dimetogal" .. i kao sto rekoh rutave bube vise nije bilo... dali je razlog preparat ili neki drugi - neznam
 
Danas, sam bio kod pčela, i obilazio bagrem koji se rascvetao, na cvetovima je bilo mnogo rutavih buba :pcelac::
 
Мајку јој њену још је има кроз воћњак само је сад на исцветалим коровима.
 
Eh, nije vise sezona rutave bube, ali da podelim sa vama fakticku situaciju.. znaci imam desetak biljaka aronije i ovo prolece su prvi put procvali i odmah ih napala rutava buba, pre nego sto sam ovde saznao kakva je to stetocina ona je unistila sav cvet ili skoro sve :) , na pocetku reda aronije imam povecu gomilu pregorelog ovcjeg stajnjaka tako da koren bas onog zbunja aronije koji nije taknut od rutave bube izlazi iz samog kraja stajnjaka, ostale aronije su na dva metra jedna od druge u redu...stajnjak je pregoreo i nema skoro nikakav smrad cak ni na pola metra od njega... od neceg se rutava buba drzala podalje - STO JE TO???
 
Danas sam obilzio zasad krusaka.Sve nam ne ide na ruku,kise promene temperatura neravnomerno otvaranje cvetova,nigde pcela rutavih buba vec kolko hoces,da li neko ima iskustva kako se boriti protiv ove napasti,nemojte samo case i lavori i pivo i bonbone,to je ok za 20 ari ali za 4,5ha sizifov posao.hvala unapred.
 
Kolege da li ima rutave bube u vašim zasadima šljive, već par dana stoje zamke, prošle godine sam mogao da ih prodajem na kilograme, ove ni jedna buba. :sta:
 
Danas sam obilzio zasad krusaka.Sve nam ne ide na ruku,kise promene temperatura neravnomerno otvaranje cvetova,nigde pcela rutavih buba vec kolko hoces,da li neko ima iskustva kako se boriti protiv ove napasti,nemojte samo case i lavori i pivo i bonbone,to je ok za 20 ari ali za 4,5ha sizifov posao.hvala unapred.

Постави посуде према шуми, прије воћњака. У самом воћњаку ако обрађујеш земљу не би требало да их има пуно. Долијећу из шуме или необрађених површина.
 
Поздрав свима.
Имам проблем са цветоједом на младом крушкином воћњаку вилијамовке.
Има и онако мало цветова које поједу.
Како се борити са њима...
ephh.jpg
 
Sto pitas trebaju ti da uvezes ove godine? :osmeh:. Kod mene u kraju ih nisam primetio da ima ove godine, jos je rano. Tu i tamo prosle godine, poneka ali nista strasno.

Па да, чисто да одржим културу у мом крају. :osmeh: Само нека овако остане и свих наредних година.
 
Поздрав свима.
Имам проблем са цветоједом на младом крушкином воћњаку вилијамовке.
Има и онако мало цветова које поједу.
Како се борити са њима...

Zove se rutava buba, prebacio sam ti post ovde, pročitaj ovu temu
 
Juce sam prskao sljivu Signumom u punom cvetanju i primetio da ima Rutave bube po redovima do sume i livade. Nije bilo vremena za zamke, pa me nije mrzelo da ih poskidam sa grana. Uzmem spic klesta i polako, jednu po jednu. Za sat vremena sam skinuo sve sto sam video (oko 100 kom.) Jede kao luda, uopste ne prestaje da tamani prasnike i ne silazi sa stabla.
img5905.jpg
[/IMG]
 
Pošto pitanje ima više veze sa rutavom bubom nego sa šljivom, pitanje je prebačeno u ovu temu.
 
Znači kod mene ste je poslali:sta:
danas popodne idem u inspekciju mada kod nas kasnije kreće vegetacija. višnje tek ulaze a šljive izlaze iz faze belih balona.
a i tih buba rutavih nismo imali do sada
 
Nazad
Vrh