Rutava buba

Gospodine, posaljite mi adrese ,prevescu vam

- - - - - - - - - -

Futurefarming je trazio prevod sa madarskog o rutavoj bubi.Mislim da mu mogu pomoci.Pozdrav
 
Vocari jeli krecete u borbu protiv rutave bube.Ove godine je ima dasta bar sam tako primetio u vocnjaku,izgleda da im je ova blaga zima odgovarala.
 
Vocari jeli krecete u borbu protiv rutave bube.Ove godine je ima dasta bar sam tako primetio u vocnjaku,izgleda da im je ova blaga zima odgovarala.
Кад их пре виде и у ком воћу?
Ја сам у осматрачкој мисији ал' их још (хвала Богу) не видех. У мом окружењу је кајсија у пуном цвету, џенерика, маслачак, корови исцветали ... али активност инсеката је мала. Углавном бумбари, буба маре, по нека солитарна пчела и по који мањи рој ситних мушица.
 
@YT1RDI video sam ih kad sam kosio oko drveta tresanja,tresnje kod mene nisu jos procvetale(burlat).Ima ih u travi na cvetovima i na mrezici od mladih vocaka.Stavio sam jedan lavor pa cu sutra da proverim koliko se hvata.
 
ja sam video i čuo neku bubu koja teško leti i čuje se da zuji dok leti, posle se zaplela u grane od rezanja, ne setih se da pogledam dal je ona, ako jeste, ove godine je poranila, prošle sam je video tek u maju...
 
A joooj ::samo bes:: ta žgadija mi najviše ide na živce!
Koliko sam ja uspeo skontati...borba protiv njih:
nikako isekticidima - jer nema efekata, više štete nego pomoći!
Za cvetove šljive i nisu strašne, ima ih...al u malom broju, nego jabuke i kruške...to im je omiljeno, i rasture ih!
Prosto mi nije jasno odakle se pojavljuju u tolikom broju?

Dobro dođe maslačak, ako ga ima u voćnjaku...i netreba ga pokositi (frezati, itd...) dok su jabuke u cvatu!
I naravno "PLAVE NOVE" posude sa vodom postavljeno na tlo oko voćnjaka!
 
Ne znam da li jedu cvet nevena, pošto se on sam širi kao lud a cveta baš sada malo pre nego krenu trešnje da cvetaju i tako posle cele godine pa mi se poklapa vreme cvetanja?
 
Danas na mojim Sljivama imao sam najezdu ovih buba. Juce sam obilazio i nije imalo ni jedne jedine bube a jutros najezda gotovo na svakom cvetu na nekom cvetu cak i po dve koje se pare. Nisam smeo da cekam ni sekundu odmah sam oprskao sa Afinex-om , predvece sam obisao da vidim kakva je situacija i nema ni jedne, vidi se ostecenje cvetova da sam sacekao sa prskanjem verovatno do sutra ne bi ostao ni jedan cvet.
 
Каква оштећења си видео? Иначе, после 17.00 иду на спавање. Провери сутра кад температура буде 15°+ и спреми се за прскање.

Ove sigurno nisu otisle na spavanja popadale su ispod stabla, neke su ostale uginule u cvetu. Kako da ti objasnim ostecenja te bube jedu cvetove.
 
Rutava buba se hrani tučkom, pretežno! Mada, ako je bude previše, plevi šta stigne!
 
Kako da ti objasnim ostecenja te bube jedu cvetove.
Koliko sam ja video prošle godine jedu samo tučak i ako ne zagledaš ne možeš ni da primetiš, u prolazu, da je cvet ostao "jalov".
Ovaj Afinex je po hemijskom sastavu acetamiprid (200g/kg), isto kao i Tonus, a ni jedan ni drugi proizvođač ne pominje rutavu bubu. Ako uništava rutavu onda je to mnooogo jeftina zaštita?!
Nadam se da u blizini nemaš nekog pčelara da te prijavi pa da traži nadoknadu štete.

- - - - - - - - - -

Upravo sam stigao iz voćnjaka. Počela najezda. Na jednom stablu od 2 m. sam zgnječio 20 kom. U apoteci sam našao samo dve bočice Calypsa od 50 ml. po ceni 1.220,00 Din.::jako_besan:: Pozovem Chemical Agrosavu (distributere) da pitam gde ima još, kad oni kažu "ne preporučujemo, pozovite Bayer". Pozvem Bayer a oni kažu: " Calipso samo pred cvetanje. Rutavu bubu koja je zagnjurena u cvet ne ubija ništa":pcelac:: Odem kod plastičara da kupim plave vanglice a oni kažu "prodajemo samo na veliko". Dobro, treba mi 200 kom. "Nemamo sad, može za 3 dana."
E, sad idem u crkvu.
 
Za rutavu bubu samo plave(tamne) vangle i tecnost za pranje sudova(najbolje)aroma jagode isto nije losa ali je tecnost za sudove najbolje.Cim se voda malo zamuti nema efekta kad je cista voda upadaju samo tako mada treba da otopli oko podneva krece navala buba tj gozba po cvetu.
 
Kod mene se vratila rutava buba ::samo bes:: juce sam ih oprskao i nije ih bilo danas opet. Danas ne smem da prskam posto ima i pcele juce nije bilo pcele pa je moglo.
Zanimljiva stvar kod ove bube je sto kod mene napada samo mlade sljive ove starije nece, jedva cekam da vidim rod od mladih sljiva a buba jede cvetove ::jako_besan::

Postavio sam plasticne case sa vodom i ferijem videcu efekat sutra.
 
Meni se čini da su došle za uljanom repicom.
Od kada se to više seje pojavile su se i bubeu velikom broju.:sta:

Не чини вам се .. Много симпатична ова ваша служба http://www.pss-subotica.rs/dokumenti/Rutava buba.pdf
.. хвале су како су 2х све порокали с миксом инсектицида :haha:...и фајронат .. толко о злонамерним коментарима да је ништа не убија ...

@ Госн Воћкићу сад ми је јасно ко је аутор оне **greška о воденом потенцијалу ...
 
Nazad
Vrh