Rutava buba

imam mladi nasad sljiva oko 100 komada, treca godina, prvo ozbilno cvetanje,
plave posude sa nekoliko kapi extrakta od jagode su pune buba, zamke u casama od kiselog mleka postavljene u krosnjama samo delimicno, ipak u krosnjama buba i dalje radi, na pojedinim mestima je obrstila lastar od vrha do stabla ne propustajuci ni jedan cvet.
 
Јуче сам нашао само једну. Изгледа да су, фала Богу, отишле даље обзиром да је код комшије у јагодама чисто.
Е сад, кад ли ће тачно да се размножавају (ако већ нису оставиле потомство после гозбе)?
 
otišle su verovatno jer su ti voćke precvetale, sad idu tamo g
de ima cvet a to je jabuka, dunja itd
 
A kako izgledaju te rutave bube? Ako moze slika ili adresa da vidim kako izgledaju da bi znao sta da skidam sa aronija .
 
Obavezno pročitaj temu, prave ogromne štete i pojavile su se i kod nas masovno ove godine, treba da praviš klopke od plavih lavora sa vodom i nekom aromom. Jedna može da ti pojede cvet sa 10ak aronija za dan, pa ti vidi ako se desi da naleti celo jato, ode sve za jedan dan. Shvati to krajnje ozbiljno...mada možda se još uvek nisu proširile toliko južno, izgleda da su došle iz Poljske i Mađarske, preko Vojvodine pa evo do okoline Beograda, ne znam kakva je situacija južnije.
 
Na zalost pojavila se i juznije od Beograda!!! Juce smo postavili plave posude i rucno smo je hvatali (nahvatali negde oko 150 komada). Nekako je troma - stoji na cvetu i lako se hvata.
 
u makedoniji je ima odavno ali sada se broj naglo povecao ovih zadnjih godina valjda su se uslovi za njihov razvoj poboljsali probao sam svasta ali nema pomoci pre neki dan sam prskao organskim preparatom kisele sredine (terra biosa) ali evo i danas ih je bilo puno postavio sam i vinsku kiselinu -rekli su mi da od nje sve bezi ali pune su case rutavih .po svemu sudeci razvijali su se tu rasadniku posto sam orao .od ove godine je livada pa videcemo sledece godine.najvise sam ih potamanio sa posudama sa deterdzentom aromom jabuke ili jagode .savet onima gde je ima u malom broju POSTAVITE POSUDE jer ako se namnozi tesko vama, insekticidi ne pomazu poz.

---------- Poruka napisana u 21:39 ---------- Prethodna poruka je at 21:33 ----------

A kako izgledaju te rutave bube? Ako moze slika ili adresa da vidim kako izgledaju da bi znao sta da skidam sa aronija .
bolje da ih nikad ne upoznas to ti je kralj svih buba koji postoje a i neunistiva je zato ti opet pij rakiju vrucu i pazi rutavu da ti ne srusi kucu......
 
a šta mislite o kopanju kanala duž njive, stavljanjem u njega plavog najlona i punjenje vodom sa aromom? Nekako jeftinije mi zvuči nego silni lavori, jedini problem je voda i vađenje već umrlih, mada to može i dečjom mrežicom za leptire :)
 
Video sam ovu bubu na cvetu aronije ali nisam znao koja je buba i nisam je ubio. Sutra moram da pregledam cvetove.
 
ljudi moji pročitajte temu pisano je u zadnja dva mjeseca o tome nije za igrati se

najozbiljnije

jako,jako veliki problem ako se nastani u voćnjaku ili okolici
 
Пронашао сам и са браон крилима без тачкица. Да ли је то други пол или друга врста?
 
a šta mislite o kopanju kanala duž njive, stavljanjem u njega plavog najlona i punjenje vodom sa aromom? Nekako jeftinije mi zvuči nego silni lavori, jedini problem je voda i vađenje već umrlih, mada to može i dečjom mrežicom za leptire :)

Sviđa mi se kako razmišljaš. Treba naći najlon koji dobro reflektuje plavu a da je koliko-toliko trajan.
 
Kod mene u nazad nekoliko godina pojedu svaki cvijet ruze.Primjetio sam da im je najomiljenija zuta boja ruze,dok crvene izbjegavaju.Uopce se ne moze razviti niti ijedan cvijet,a da ga ne pojedu.
 
Pozdrav svima!

Perfektion - aktivna materija "dimetoat"...
Ne preporučujem nikako u fazi cvetanja!!!
E sad dal bi ih uništio, to je već druga priča...
Više bi izgubio, nego dobio!
pozzz joe!
 
umesto 2-3000 kg ove godine bice 200-300 kg jabuke ili je rutava ili neka ljuta rosa cak
20-30% nikakav cvet nije dalo na pojedina stabla
 
pa ako nije cvetala onda su drugi razlozi, mraz, alternativno plodonošenje, loša rezidba, buba jede cvet, tako da ako je bilo cveta a onda nestao, samo to znači da je bila buba, a i to je teško odrediti jer možda je cvetala ali nije dobro oprašena zbog vremenskih uslova za vreme cvetanja ili zametanja...
 
Nazad
Vrh