Viseći ( padajući ) dud

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Morus alba "Pendula" ili kod nas poznatiji padajući, viseći ili ponegde žalosni dud. U osnovi se kaleme grane na redovni dud, pa se prodaje kao takva forma. Varijacije idu na temu kolika je visina osnovnog stabla i dali će rađati.

E sad nije mi to omiljena forma, a nisam ni neki ljubitelj dudova, međutim sad u jednom novijem katalogu vidim da se nudi sa visinom oko 2m po ceni od preko 2 500 dinara. Napomenuto je da je isporuka robe od novembra meseca. Ko je malo veštiji sa kalemljenjem, eto prilike da se malo zabavi, mislim ono, kalemljene voćke imaju manju cenu od ove. Postoji takođe i varijanta tako kalemljenog bagrema, ali je to za neku drugu temu.

Evo nekoliko primera kako se sa njima može raditi, i kako se mogu prilagoditi prostoru.

priv_08-06_086.jpg
product_58_Morus_alba_Pendula.jpg
morus-alba-pendula.jpg
Winter-Tree-Effects-011.jpg
 
evo i duda,omiljen deci jer dugo radja
019.jpg

021.jpg
 
Da samo je problem jer ima i dosta njih koji su kalemljeni sa granama koje ne rađaju, a kad se kupuje većina prodavaca će reći da svaki rađa. Što se tiče visećih dudova, meni se najviše sviđaju kad su oko 2 metra visine, nekako su mi jadni kad su manje visine.
 
kupio sam kod sevara na petrovaradinu za 15 e pre 5 godina
visok je oko 2-2.5 metara i pokusavam da ga malo prosirim
 
Pošto je zgodno nakalemiti lozu na dud ja bih te molio da nakalemiš i pokažeš nam, ili da staviš neku fotografiju te izvedbe jer sam ja ,,neverni toma,, :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh