Bolest nektarina

...dobro sta bi sa nektarinama jesu li precvetale sa zastitom ili bez nje?
 
Danas primetih pojavu kovrdzavosti na nektarini, u pitanju je nekoliko vocaka. Prosle godine sam imao problem, pa sam se ove godine trudio da izbegnem tu neprijatnost, ali...
Prskao sam 2 puta sa Dakoflo 720 u koncentraciji 0,3 % ( prvi put u fazi zelene tacke, drugi put 6-7 dana posle ).
Da li je Ciram pouzaniji?
 
kod mene nektarine jos cvetaju-precvetavaju....ako si oprskao zimsko,zelenu tacku( ja sam koristio ciram),horus posle cetiri dana i signum u cvetu onda je zalosno to sto si napisao o kovrdzavosti....javicu sta se desava u narednom periodu...boze moj idemo dalje samo hrabro....
imam jos jedno pitanje...mravi na stablu,granama...koja je tu problematika:haha:
 
ma kakva crna lisna vaš, još je april mesec, pusti mrave slobodno da špartaju, znaju oni zašto su tu... dok golim okom ne vidiš l vaš ne prskaj, i koristi samo neonikotinoide....
 
ma kakva crna lisna vaš, još je april mesec, pusti mrave slobodno da špartaju, znaju oni zašto su tu... dok golim okom ne vidiš l vaš ne prskaj, i koristi samo neonikotinoide....

Kraj aprila, početak maja, vreme je za lisne vaši.
Naravski, ukoliko ih ne vidi ne treba da prska, ali ako mravi idu po stablu to je upozorenje da treba pogledati sa lupom šta se dešava
 
Nazad
Vrh