Nicanje useva

Kod mene sad nice onih 5-10% koji nije nikao dosad....
 
Ja posejao u subotu popodne,detelina nije nikla zbog kiše stvorila se pokorica a danas sam bio da obiđem a on već ima oko 2 cm klicu prema gore.Nikada se nezna koji će biti bolji jer kukuruz samo jednom bude dobar. :kisa:
 
Кукуруз:Склоп при сетви=63.200/1ха.
Склоп при ницању=58.000/1ха.
Склоп при берби=?(видећу на јесен).
Соја:Склоп при сетви=450.000/1ха.
Склоп при ницању и вршидби=одредиће зечеви(поједоше је сву не знам шта да радим).
 
Zečevi su ovde uvek bili problem.Pojedu lubenice i soju a ne možeš im ništa jer je svuda zabran a ima ih ko kuratih tatara. :udri: :udri:
 
Da malo kukuruza tretiranog furadanom...po prvim redovima do zita..... :udri: :udri: :udri:
 
Zasejana psenica mi je nikla oko 30% iako sam primenio sve agrotehnicke mere, i po obracanju prodavcu semena odgovorio mi da posto seme ima deklaraciju, jedino resenje je da ja tuzim proizvodjaca. U pitanju je manja parcala pa troskovi suda i vestaka ce prevazici ocekivanu vrednost psenice, te vas pitam dali postoji nacin da popravim usev, recimo presejavanje ili sl. Hvala.
 
Да ти не стајем на муку али ни ти ниси радио оно што се МОРА,а то је да треба пре сетве обавезно проверити % клијавости и енергију клијависти семена.И пре сетве у пролеће семе третирати Агростемином или Славолом а може и једно и друго.Семе сејати у топло(око 10 степени минимално) и не у суво тло.Не брини се ,стићи ће на време за жетву.Прихрани на време и не жали компост.
Напомена :Чим буде могло да се оде до њиве иди и провери да случајно нема у тлу каквих акрепа који једу или семе или тек изникле биљке.
 
Deda Lalo, neko je na forumu napisao da Slavol podstiče klijanje semena i ako nema dovoljno vlage, pa da zatim i nicanje bude jednačije. Da li je to tačno?
 
Deda Lala je napisao(la):
Да ти не стајем на муку али ни ти ниси радио оно што се МОРА,а то је да треба пре сетве обавезно проверити % клијавости и енергију клијависти семена.И пре сетве у пролеће семе третирати Агростемином или Славолом а може и једно и друго.Семе сејати у топло(око 10 степени минимално) и не у суво тло.Не брини се ,стићи ће на време за жетву.Прихрани на време и не жали компост.
Напомена :Чим буде могло да се оде до њиве иди и провери да случајно нема у тлу каквих акрепа који једу или семе или тек изникле биљке.
Hvala Deda Lalo. Pre setve sam praskirao sa crvenim praskom koji sam kupio kod istog prodavca, za praskiranje semenskog zita, ali neznam mu ime. I bilo je vlage, ali nisam proverio klijavost!?
 
@yorancile
Заступам само истину о квалитету нечега што сам лично ,или неко кога добро знам, проверио у пракси.О Славолу сам већ доста писао а и неки наши су се о томе изјаснили позитивно.Жао ми је само што госпођа Ђорђевић не налази за сходно да и сама о свом производу не покаже резултате који си импресивни.
Post je spojen: [time]1296159979[/time]
_________________________________________________
Када купиш Славол држи се само препоруке о коришћењу и нема зиме.Ако те занима нешто специјалније можемо се видети на ПП или преко скајпа.
 
Planiram da radim tretman semena, koliko sam zaključio da je to najbolji odnos uloženo-dobijeno. (a to uloženo nije puno)
 
Nazad
Vrh