Nicanje useva

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.752
Lokacija
Debeljača
Voleo bi da znam kako su kod vas nikli usevi u proseku (tu mislim u procentima) i kod vaših komšija.
Na mojim parcelama je Kukuruz nikao 95 % , Soja 90 % , Repa 95 %
Kod drugih ima parcele gde je nicanje Kukuruz 80 % soja 80 % a repa 75 % i to je dobro jer ima i takvih parcela gde će Kukuruz da nikne 20 % a ostalo kad dobije kišu, Soja isto tako 20 % a ostalo posle kiše, a Repa 50 % i ljudi ne znaju šta da rade ::lose:: Neki su sad presejavali repu u nadi da će sutra da pada kiša
 
suncokret na jednoj parceli skoro 100% a na drugoj ga popac dirao pa cenim da je oko 85% sklopa.
kukuruz 100%.
prijatno sam iznenađen što mi je na jednoj parcelici naknadno sejanoj pre 10-ak dana, prilično solidno nicanje...
jedino pasulj me brine..sejan sad u petak...
nisam smeo ranije da ga sejem, jer je vrlo osetljiv na hladno vreme...
 
Meni najbolje nicanje do sada.Kukuruz sejan 8 i 14 aprila.Nicanje preko 90 posto.
Suncokret isto odlicno nicanje, ali ga nesto jede.Nije strasno, u vrsti na svakih 30-40 metara fali po metar.I to ne u svakoj vrsti.Ipak na oprezu sam, spremio sam LEBAYCID, pa cu u nuzdi prskati na vrste suncokret

Kod drugih ljudi sarolika situacija.Ko je sejao posle samo jednog prohoda sspremacem, nicemu se ne nada dok kisa ne padne.
Ko je zatvorio vlagu u rano prolece-ima lep sklop!
 
Kod mene za sada solidno. Suncukret nikao i do 90 posto uz malo stete od popca , kukuruz oko 85-90. arpadzik 100. izvode za lukovno seme 100. paprika na 14 kj pocelo nicanje a na 6 cinimi se tek posle kise. Krastavac tek treba da sejem . U sustini solidno.
 
kod nas isto dosta sareno oni koji su posejali pocetkom aprila njima niklo 95% a ovi kasnije sto se sejalo od 20%pa do 70% je niklo ovo mislim iskljucivo za soju kukuruz je relativno dobro niko ali sad nenormalno na nekim parcelama kopliko gricka ona pipa neke smo vec dvaputa prskali insekticidom i skoro nist i dalje gricka a ima dve parcele koju moram presejati tolko ga je pojelo
 
kukuruz sejan 10-15 aprila nikao 90+ %
suncokret isto
soja......tek pocinje da nice ono sto smo posejali na pocetku

a u zadnjih nekoliko dana sto je sejano namerno smo sejali jako plitko da bi bilo u totalno suvoj zemlji da se ne desi da nikne nekih 15-20% a ostalo kad pokisne. Ovako ce sve da nikne kad pokisne.

Kod nas ljudi imaju puno problema sa kukuruzom jer je jede pipa. Hvala bogu moju nece ni da pomirise zbog Ponchoa
 
Sa nicanjem kukuruza sam prezadovoljan.
Sa nicanjem repe takođe.
Nicanje graška me je jako razočaralo. Nema parcele gde je nikao više od 80%.
 
Repa je 90% a kukuruz je moglo i ranije sejati (20. 04.)ali izgleda dosta solidno(sad nice) a soju nisam jos video navodno je lepo nikla ali treba da idem da vidim!
 
kod mene je kukuruz nikao 95 posto i zadovoljan sam kako sada izgleda a posejano je 14 i 15 aprila ali malo dublje u zemlju i sada im vlage i gura treci list i ova kisa mu je sada dobro dosla :D
 
Dekalb mi je niko 100%, Pioneer malo slabije, recimo 95-97.Ali svih 24 jutara mi je letnje i jesenje oranje, na vreme zatvarana brazda.I posijano 4 i 9 aprila.
Kolega mi je neki dan presijavao soju, mozda mu je bilo 25% niklo.

AS62-09.04.
2qm42a9.jpg
 
kod mene kukuruz 97%(posto me na dve njive zeznula masina pa nije sejala na nekim mestima) a suncokret 90% ima dosta pojedenog to je tih 10%, sto se tice repe ja je nemam ali kod drugih tu oko 70%
 
Koje su vam klijavosti semena ako je niklo 95-97 posto ?
 
Danas sam obilazio njive i nicanje je malo nejednako ali neće biti presejavanja.Kukuruz je nikao bez kiše oko 90% a soja oko oko 80%. Sada niče i ovo ostalo. :ppozdrav:
 
prošlo je tri nedelje i sad se malo bolje vidi ko je šta uradio. moja procena što se kikindskog atara tiče je da je polovina kukuruza nikla okej skoro 100% a polovina iz kasnijih rokova ima prilično proređen sklop, recimo 70-75%. u globalu, mislim da je 10-15% prinosa izgubljeno već tokom setve...
 
Nazad
Vrh