Potrebno mi je uputstvo za stelovanje kombajna za zitarice

Uglavnom se davači za broj obrtaja bubnja nalaze na bubnju ili odbojnom biteru.New Holland je kod starijih modela postavljao na odbojni biter kao na slici
6h3ki1.jpg

Sam davač je zaokružen i kači se na osovinu bitera sa leve strane kombajna.Neki modeli kombajna su imali izveden merač broja obrtaja pomoću dva točkića i gumice .......
 
Jeste od New Holland-a ali nije od Vašeg modela jer je taj model stariji i nema ga na ovom katalogu. :cao:
 
Hvala vam na pomoci! Kod mene nedostaje ceo ovaj deo sa pinjonom ::svaka cast:: ,zatio i nisam mogao da ga pronadjem. Kad sam kupio kombajn predhodni vlasnik mi je dao neko pocepano uputstvo za upotrebu na nemackom od modela M140 i to je sve sto sam do danas uspeo da pronadjem od dokumentacija - a siguran sam da bi mi koristila.

jbg ,moracu da vidim da nadjem neki pinjon ,i jos da ubodem koji je odnos prenosa (trebalo bi 1:1) uradjen bio fabricki pa da nemstim nesto ili da se bacim na elektroniku.

Hvala vam u svakom slucaju!
 
Probajte ako možete nešto na elektroniku i vežite ga direktno na bubanj da li sa leve ili desne strane.
 
sasasavicduboka je napisao(la):
Ovo je moja nova masina Dali neko moze da mi pomogne i kaze mi gde se na New Hollandu ili gde se obicno nalazi "pinjon" kod drugih marki kombajna ,od koga ide sajla na obrtometar ,koja pokazuje broj obrtaja bubnja (doba) .
Znam da nepostoje mogucih 100 lokacija ali uposte nemogu da pronadjem.

Unapred hvala
2n0qa7k.jpg
takvog new holand-a imamoj roj rođak samo kod njega je 1530 ima oba kataloga
 
@MONTOYA
za kombajne 1530, 1540..... vec postoji i u elektrinskoj formi na internetu, ali to nisu isti kombajni koliko se meni cini. :ppozdrav:
 
Pa slični su i Zmaj 142 i 162 pa se koriste različiti katalozi. ::namigivanje::

@sasasavicduboka
molim :cao:
 
Ubih se razmisljajuci kolika je milimetraza stelovanja kukuruzne korpe za z 143, ak ose nevaram ulaz je 35 deseta sina 25. Jel sam upravu?
 
Kako ide stelovanje korpe kod zmaja 132, moze li mi neko detaljno objasniti jer ne znam da li je do stelovanja ili su mi letve potrosene pa nece da mi radi tritikale kako treba dok psenicu radi ok.havala
 
Nazad
Vrh