Potrebno mi je uputstvo za stelovanje kombajna za zitarice

tako je fabricki ili po uputstvu kako je mityoo rekao,tako radim i ja stim sto bi na kraju trebalo da bude 8 po knjizi ako na 10 sini 15 a ulaz 20 mada nisam nikad merio,ja stavim u kabini rucku na treci zub od gore pre stelovanja,a u sustini radim za jednu rupu nize znaci na 4 rupi jer na 20/15/8/ imam malo loma i radim na oko 950 obrtaja nekad i 900,sve zavisi od godine
 
To je onda za jedan zub vislje od predvidjenog? Ako se nevaram 4-ta rupa je sredja pozicija(ima 7 rupa)
 
Pozz..
Kako je kod ZMAJ-a 132. stelovanje...
nameran sam da ga kupim pa reko da prikupim info..
a trebam da ga pogledam u radu za koji dan pa na sta da obratim paznju...
inace je 1979. godiste..

pozz i hvala
 
prosto obrati paznju na sve !! jel bunker? prvo da nije lomljen!! to nikako pa onda uzmes gledas kako radi kosa dali je sve uredu sa lancanicima kakav je motor menjac takodje proveravaj sve rucke i te zezancije inace zajebano je sa kombanima ! :ppozdrav:
 
nije bunker. dzakaros je..
kako mislis da nije lomljen?? sta da nije lomljeno?
kosa ne sme da baca pretpostavljam.

koliko treba da drzi pritisak ulja dobar motor... ja mislim da mi je ovaj covek rekao da drzi 2.9 do 3.0??

hvala
 
Pozdrav.
Pritisak je dosta mali.
Ti mali kombajni mogu imati lomljen heder.
Remont nosača kose i same kose nije skuplji od 150 evra.
 
koliki bi trebao da bude pritisak ulja:haha:?

i sta je to na sta trebam da obratim najvise paznju?
pozz
 
eto i branko ti rece sta moze da se lomi a takodje i sam dres moze da bude sav lomljen pritisak ulja od 3 pri max obrtajima i ja mislim da je manji negos to treba usput ti baci oko koliki je pritisak a ne da ti on kaze!! i vidi kako ga tera ako ga tera sporije onda nesto on nesme da ga gura u masi nesto mu fali!! vidi da nisu sita sva poderana ma sta da ti pricam ako si resio uzeti kombajn moras znati nije samo da sedis i teras vidis kako je BOBO proso i jos je zznao oko kombajna!! :ppozdrav:
 
Bilo koji stariji kombajn kada uzimaš, ovo je iz ličnog iskustva, na njemu i ono što izgleda odlično za sezonu dve će da crkne.
 
ok. hvala na savetima.

a da li imate neki katalog i uputstvo u el. formi?

a i zanimaju me resenja onih kljunova za adaptaciju za suncokret. da li imate neku sliku ili crtez?


pozz.
 
Sto se zmaja 132/133 tice, dobri su to kombajnici, samo treba paziti pri kupovini! Obavezno ga isprobaj pri malom gasu u sve 3 brzine. U kojoj zuji, ta nece dugo i tu skidas cjenu. Pritisak ulja u sistemu se kod mene krece oko 4.5-5 bar i to je ok, i kako se ulje zagrijava, na kraju radnog dana je pri pol gasa oko 3 bar, tako da mislim da u radu ispod 4 ne pada. Ovo sto ti covjek govori, znaci da je uljna pumpa pred remontom, a ako je za prodaju, znaju ljudi sipati gusceg ulja da se malo pritisak popravi, al to je samo za prodaju "sredjeno".

Kocnice takodjer. Ako koci, onda OK, ali ako ne koci, i tu rusi cjenu. Troska da ih popravis neces ni imati, jer malo ljudi zna sistem kako se odzracuju ZMAJ kocnice, tako da ove na tvom kombajnu nece biti ni koristene, kao ni ove na mojem.


Sad prelazimo na ozbiljne stvari:
Varijatorske remenice OBAVEZNO mrdaj i gledaj jel idu u trag jedna s drugom, i jel koja od njih ima lufta na kajli. upali kombajn i ukljucite vrsalicu i gledaj jel ide osovina prijemnog bitera ili bubnja u "osmicu". Ako je ista od ovog lose ili se klima onda ce zvakati i kidati remenje, a ono bas i nije jeftino. Dalje pregledaj lancanike na koje ide dupli lanac s desne strane u kakvom su stanju. Ekscentar ladje ako klima, to je OK, klima i na novom ;)

Ostali lanci i lancanici vjerovatno nece biti poderani i potroseni, tako da ces imati troska samo koliko kostaju novi lanci.

Lezajevi slamotresa, ako se klimaju, vjerovatno su pretezani i pukli su i to treba mjenjati. Nije skupo, al jede zivce i traje dugo ako sam radis.

Ne moram ni napominjati da pregledas u kakvom je stanju prijemni biter i lezajevi na njemu, jer sam se tu opekao u pol sezone. Dva dana sarafanja za dva covjeka i jos je bilo posla za tokara...


Da ti sad ne nabrajam u detalje da gledas jesu li sita poderana i jel dobijes sva 3 sita uz njega, jel se gornje sito da stelati ili ne, jel se krpa da stelati ili ne, jesu li sinje na bubnju poderane il su dobre, da li je korpa citava ili fali koja zica... mogo bi ti tako cjeli dan nabrajati sto i gdje da gledas i zavirujes. Zmajevi su dosta cudni strojevi, pogotovo ti manji.

Povedi sa sobom nekoga ko se u kombajne razumije, nek ga pregleda, ako se vec ne razumijes u te strojeve...
 
bobo, :D

hvala ti puno na konkretnim savetima...

sutra idem da vidim.. pa cu da se javim sa cinjenicama... hi

::svaka cast:: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
565 je napisao(la):
Bobo kupio sam pre neki dan 161 i menjao sam korpu ali sad neznam da je nastelujem

Meshter, Bubu i ostala ekipa ce ti bolje od mene to znati objasniti.

Uglavnom, koliko me sjecanje sluzi, da rucku za stelanje korpe otvoris do kraja i stavis na trecu rupu. Tad razmak sinje bubnja i prve sinje korpe treba biti 20mm. a na izlazu iz korpe taj razmak treba biti 13mm. Ne znam da li ovo podesavanje vrijedi za sve zmajeve. ne mogu ni biti 100% siguran da sam i dobre razmake rekao, jer to jednom postleas za korpu i ne diras dok nesto ne pokidas. Netko tko se razumije u 16x ce znati tocnije odgovoriti.
 
Pronasao sam podatak kako se ispravno stela zazor korpe i bubnja na 141 i 161.

Rucku za podesavanje postaviti u 4 rupu odozgora. Zazor na prvoj sinji treba podesiti na 20mm, na 10. sinji korpe treba biti 15mm, a na posljednjoj sinji 8mm. Paziti da je cjelom sirinom korpe jednak razmak izmedju letvi bubnja i sinja na korpi kako bi se postigao sto bolji izvrsaj zrna.
 
Bobo je napisao(la):
Pronasao sam podatak kako se ispravno stela zazor korpe i bubnja na 141 i 161.

Rucku za podesavanje postaviti u 4 rupu odozgora. Zazor na prvoj sinji treba podesiti na 20mm, na 10. sinji korpe treba biti 15mm, a na posljednjoj sinji 8mm. Paziti da je cjelom sirinom korpe jednak razmak izmedju letvi bubnja i sinja na korpi kako bi se postigao sto bolji izvrsaj zrna.
Ovo isto ovako piše i u priručniku koji sam uploadovao na box a može da se skine preko linka u temi:
http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/tehnicka-dokumentacija-za-kombajne-i-berace/
 
Ovo je moja nova masina Dali neko moze da mi pomogne i kaze mi gde se na New Hollandu ili gde se obicno nalazi "pinjon" kod drugih marki kombajna ,od koga ide sajla na obrtometar ,koja pokazuje broj obrtaja bubnja (doba) .
Znam da nepostoje mogucih 100 lokacija ali uposte nemogu da pronadjem.

Unapred hvala
2n0qa7k.jpg
 
Nazad
Vrh