Potrebno mi je uputstvo za stelovanje kombajna za zitarice

sasasavicduboka

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Apr 2009
Poruka
25
Lokacija
Duboka Jagodina
Nov sa u ovome ,ove godine sam kupio jedan mali kombaj a nemam pojma oko stelovanja a predpostavljam da je to poprilicno univerzalno za sve vrste kombajna za zito.
Pa vas zato molim ako mozete nekako da mi pomognete
 
sta te zanima?? znas li barem da stelujes zazore tulumbe brzinu ladje  ??  sta te iskreno zanima i mozemo li videti slike kombajna i o kojem kombajnu se radi
 
Ja sam medicinar po struci ,nemam blage veze oko kombajna osim stvari koje sam cuo ili video. Kombajn je marke Bautz t600 v ,iz 1965 godine ,fabricki je imao motor benzinac wv 1300cc sa vazdusnim hladjenjem ,koji smo mi izvadili i nabudzili pekins 4 .
Slike imam ,stavicu ih
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240922680[/time]_________________________________________________
samo neznam kako da postavim slike
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240922882[/time]_________________________________________________

_________________________________________________Post je spojen: [time]1240922909[/time]_________________________________________________
:udri:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240923773[/time]_________________________________________________
nemoze trenutno da se posalje slika ,pokusacu kasnije. velicina kose je 2,2m ,bunkeras i dzakaros,vrlo je jednostavan izgleda
 
Slike stavi na Photobucket ili neki drugi servis pa samo kopiraj link!
 
decko ko te naterao to da kupis?? i koliko si platio!!!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240940181[/time]_________________________________________________
pomociccu ti ja sta ti treba cak sam i blizu tebe tu mozemo da iskombinujemo nesto
 
Lee-leee sta je bre to! Ovakvo čangrljalo davno nisam video!
 
mytoo brate cuti jbg :D covek je to kupio i staces sad nemoj ga vise muciti!!! haha al ga razvali ti po tastaturi ma samo da se en polomi inace tesko ce ga anmestiti!!samo nek ga sluzi!! :ppozdrav: ajde sta te zanima pitaj tu smo
 
Izvinjavam se nisam hteo omaklo mi se... Zelim ti puno srece sa mashinom i da te valjano sluzi! Od mene ces dobiti svaku pomoc koju budem mogao da ti pruzim! Samo hrabro, i taj kombaj je covek izmislio pa nemoze da bude tako komplikovan! :ppozdrav:
 
Ajde bre, što plašite čoveka.

Pa ja imam sličnu sklameriju sa kojom godišnje samo za svoje potrebe odradim po 50 jutara.
 
Ja Z142 stelujem ulaz 20mm 10-ta sina 15mm To je isto to i za 143!
 
Ljudi ja znam da postoje bolji i veci kombajni. I mogo sam ja da izdvojim vece pare da kupim nesto bolje ,ali kad biste jednom dosli u moje selo i da vidite kakvi su nam putevi i teren shvatili biste zasto sam kupio ovako nesto tj. uzan kombajn. Svi kod mene koji ih imaju to su uglavnom neke eple ,ima jedan masej ferguson ali je isto morao da stavi manji keder.
A da bi se uslio u atar nekim vecim kombajnom moglo bi samo iz nekog drugog mesta "preko brda".
Ja i cale sejemo oko 4 do 6 hektara i mislim da ce toliko izdrzati da odradi.
Karoserija je zdrava i ojacana posle ubacivanja perkins motora.Sve plekova koji su bili i najmanje osteceni mi smo zamenili ili okrpili ,sve osovine izbiksnovali ,lezajeve zamenili ,necuje se ni jedan skip pri radu.
Neznam kako trebam da nastelujem zazor bubnja ,brzinu ladje ,polozaj vetra i tako to.
Ja kad sam ga kupio bio je u radnoj sezoni sa tim benziskim motorom koji je trosio oko 30-ak litara po hektaru i imao rizik da se zapali.
Kad sve budemo spakovali kombajn imam ponudu da ga prodam za 2500 eura ako vi mislite da ja sa ovim glavu necu da podignem ja cu da vas poslusam i za te pare i jos koju, mogu mozda da nadjem neki manji class ili mase-ferguson ili tako nesto ,ali mi je zao da ga prodam jer sam mnogo vremena i truda ulizio da ga potpuno sredim ,on je mene kompletno izneo oko 1700 eura ,tako da nisam na gubitku.
 
Ma ako on tebi odgovara onda je to :D Nego kod nas u ravnici da se pojavis sa takvim kombajem svi bi te ismejali! Kod nas u okolini kombaj pocinje sa Z141 pa na vise! A na zmaju se podbubanj steluje kad je rucica za podesavanje podbubnja na sredini onda na ulazu u bubanj treba da imas zazor 20mm a na 10-toj sini 15mm. U tom slucaju je zazor na izlazu 8mm E sad to je za 142 a za tvoj neznam dali vaze ove mere!
 
A na zmaju se podbubanj steluje kad je rucica za podesavanje podbubnja na sredini onda na ulazu u bubanj treba da imas zazor 20mm a na 10-toj sini 15mm. U tom slucaju je zazor na izlazu 8mm E sad to je za 142 a za tvoj neznam dali vaze ove mere!
Isto je i na 143 :bravo:
 
Nazad
Vrh