Rasipači mineralnog đubriva

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
Mada je to u osnovi jednostavan priključak do te mere da se manje onnjemu govori, ipak je neophodan. Sam rasipač je jednostavan, ali mnogo proizvođači nude neke svoje inovacije, sad kako preopoznati koje su dobe a koje su samo šminka.

u ponudi je klasičan s lopaticama - uvoz iz hrvatske po 20.000 din
i neki koji sam video samo na slici, s cevkom tj. lulom koja je nakačena na sanduk.taj ima mogućnost podešavanja širine rasipanja i proizvođač tvrdi da je rasipanje ravnomernije.
cena - 46.000.
ima neko takav? iskustva?
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

tarana je napisao(la):
i neki koji sam video samo na slici, s cevkom tj. lulom koja je nakačena na sanduk.taj ima mogućnost podešavanja širine rasipanja i proizvođač tvrdi da je rasipanje ravnomernije.
cena - 46.000.
ima neko takav? iskustva?


Imaju neki momci u HR, kažu da je dobar i tačno je da rasipa ravnomernije, ali ima manju širinu rasipanja od onih sa diskom. Ako misliš kupovati drugi, uzmi sa dva diska, mnogo ravnomernije rasipa od onog sa jednim, i pokriva veliku širinu. Ja imam sa jednim diskom, ali kad mi je frka, pozajmim od prijatelja sa dva diska, ma milina raditi sa njim!
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

ubedi me ovaj što prodaje da uzmem običan...
na jednom crkavaju reduktori, na drugom diskovi, na trećem lule, trt-mrt...na običnom ništa ne crkava...i kad crkne nije skupo....
ta lula da se zameni košta ko pola rasipača..
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Čije je proizvodnje? Koliko si platio? Kači slike! :osmeh:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

kake bre slike. moj mobilni nema kameru... :osmeh: al ima bateriju koja posle 4 godine traje 7 dana... :sreca:

uzecu slovenachki...400 litara, 19.000 din.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

To što ti je prodavac preporučio pokazuje i da su jednostavnije stvari bolje. Kupovinom većih rasipača bi mogao za kraće vreme obraditi veću površinu, a ko ima veću površinu, on više i zaradi pa mu se isplati. Naravno da možeš da prodaš taj i doplatiš, pa kupovinom rasipača koji pokriva veću površinu, smanjiš vreme potrebno, naravno pod uslovom da se pokaže potreba za time.
Nije bitno toliko čiji je, nego da ima rezervnih delova uvek dostupnih, a kada prođe sezona bacanja veštaka, nadam se da ćeš reći svoja iskustva( da li se kvarilo šta i tako to)
Neka te posluži sa srećom :sreca:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Imam ovakav rasipac kao i Sandor ali ne znam proizvodjaca.Otisle su mi donje lopatice pa bi hteo da ih zamenim ali ne znam za koji rasipac da trazim.Ako neko zna proizvodjaca i model neka napise.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ja sam ovo kupio do bolje prilike,jel neko ima iskustva sa ovim :sta:,500lit.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

RATISLAV to je TORNADO rasturivac te lopatice mozes sam da napravis sam od lima savijes lim probusis dve rupe i eto lopatica STIV ja sam prosle godine kupio isti takav u debeljaci na vasaru bilo je 240eur nisi pogresio fenomenalno radi i sto je jako vazno jako je precizan ako se uhodas koje vestacko na koji broj ima da u kilo bude precizan videces kad budes radio sa njim ima da ga hvalis od neba do zemlje i od zemlje do neba :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Hvala ervine :ppozdrav:.Tako sam i mislio da ako ih ne nadjem da ih kupim,onda cu ih sam napraviti.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Znači nisam pogrešio za 250e ::super::
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Bar 5 proizvođača ih pravi takve na istu foru, moj je navodno Italijanske proizvodnje, isto sam ga platio 240 eura kod Milurovića (500l), jedino što su lopatice pričvršćene nekim lošim nitnama i posle bačenih 200kg skupljao sam ih po njivi, posle sam stavio šrafove i radi kao sat.
Slika je iz setve žita 2007-e.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

imam i ja agreksov sa jednim diskom pa ga planiram prodat jer ti rasipaci bacaju u jednu stranu dalje pa mi se to ne uklapa u tragove od prskalice i planiram uzet sa dva diska rasipac .
sta mislite koji je bolji dal onaj kod koga su diskovi jedan kraj drugog ili kod koga su diskovi jedan iznad drugog.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ma sve je to jedno samo da ima šta da se rasipa , ovi sa jednim diskom se točir i reduktor donose iz Slovenije , a ostalo se radi kod nas !
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Megametalov imam više od 7 godina, odma sam ga prefarbo s nutarnje strane par puta te je istek sad počela malo hrđa probijat. Iskustva iz početka dobra, ali sad je zrel za promjenu, pukao guseni nosač diska, pa pucao osigurač diska (i to ne prilikom uključenja jer pazim negu u radu), jesenas mi ispane seger od rozete za doziranje i raspem pun k... gnjoiva, uglavnom prvih par godina ok, sad dolazi na red za sređivanje, jer ovo su sve sitnice koje se dadu napravit...

Za toliko para i previše muzike :D
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ja sam kupio polovan Amazone sa dva diska i malo ga preko zime pretresao.
 
Nazad
Vrh