Rasipači mineralnog đubriva

Niko ne daje garanciju za koroziju ni na jednoj poljoprivrednoj mašini. Garancija je za funkcionalnost.
 
Prijatelju, ni hleb se ne kupuje a da ga prvo ne pogledaš lepo. A ti kupio mašinu, pa bi da ti svi valjda izjavimo saučešće. Prežali tih 200 evra, nije hiljadu dukata ...
 
He,a ja moj polovni mali Vicon prodao za duplo više novaca od ovoga novog.Pitam se zasto je kupac kupio polovan Vicon star 25 godina a ne nov ovakav rasipač....
 
Moze li pomoc ?
Imam Ormaricev inox rasipac i zanima me zna li neko kako da podesim poluge za bacanje za oko 200kg po jutru i 100kg po jutru.Vozi ce ga IMT 542 a bacam 3x16.
Skinuo sam sliku sa nekog od prethodnih postova za podesavanje lopatica da jednako baca na obe strane ali na slici imaju tri rupe a kod mene pet da se podesava isto tj svaka druga lopatica u zadnju rupu.
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Evo formule koju je cicimoric postavio na prosloj strani koja je bez greske, ja sam pomerio za dve rupe svaku drugu i baca mi jednako a zahvat mi je 10 m...
(kg/ha x km/h x radna širina rasipanja)/ 600= kg/min


- - - - - - - - - -

objasnjenje za one koji se ne snalaze bas najbolje sa matematikom:

Recimo da zelite da bacite nekog djubriva u kolicini od 200 kg/ha i recimo da se krecete brzinom od 10 km/h i zahvat rasipaca vam je 16 m

(200 x 10 x 16) / 600= 53.33 kg/min
 
Moze li pomoc ?
Imam Ormaricev inox rasipac i zanima me zna li neko kako da podesim poluge za bacanje za oko 200kg po jutru i 100kg po jutru.Vozi ce ga IMT 542 a bacam 3x16.
Skinuo sam sliku sa nekog od prethodnih postova za podesavanje lopatica da jednako baca na obe strane ali na slici imaju tri rupe a kod mene pet da se podesava isto tj svaka druga lopatica u zadnju rupu.
Hvala unapred.
Svaka druga za rupu napred u smeru bacanja.Ja imam sa 5 rupa.Tako sam podesio i super baca.
 
Stigla prinova,taman za drugu prihranu i za predsetveno :D
b92f01e7d2b7c06366b81007dd51bdf5.jpg
 
Sigurno ima netko tko zna gdje da kupim diskove za Amazone ZA-F 402. Slao mail u DOO AGRITECHNICOM i dobio odgovor : Nikada nismo radili delove za ZA-F
Diskovi bez lopatica za ZA-X su 110 Eura po komadu.

Možda netko zna jel ti odgovaraju i za moj rasipač ili zna nekoga tko pravi diskove. Svaka pomoć dobrodošla.
Sad mi pade na pamet. Možda odgovaraju od onih turskih što su kopija Amazone, samo ne znam tko prodeaje rezervne dijelove.

fl8WYPa.jpg
 
Nazad
Vrh