Rasipači mineralnog đubriva

Ja mislim da je hms bolji od oba ali videcemo kako ce se pokazati kroz rad i koriscenje,i znas kako kazu svako svoga konja hvali
 
Јес ти сигуран да ту стане 1500кг?

Siguran sam, pricam za KAN djubrivo. Urea ce stati mozda 1100-1200kg.

- - - - - - - - - -

Nemoj baš toliko da ga puniš... nežan je to rasipač...

Znam da je nezan ali vozim polako. Ima parcela koje su udaljene od kompleksa, pa idem samo sa njim bez prikolica.
Bas sam zato I uzeo veci rasipac. A bice prlika gde cu I od kuce kreniti sa 1200-1300kg. Pa ako pukne, puko je.
 
I meni stigala Careta od 1000l pre 2 dana. Nisam stigao da slikam. Proba od ponedeljka. Manjevicu koliko je otprilike siroko bacalo KAN i jel su precizne koliko toliko one brojke ?
 
I meni stigala Careta od 1000l pre 2 dana. Nisam stigao da slikam. Proba od ponedeljka. Manjevicu koliko je otprilike siroko bacalo KAN i jel su precizne koliko toliko one brojke ?

Pa I ne bas. Ono pise pri brzini od 10-15km. Pa nije isto da li je 10 ili 15 km.
Ja sam stavio na 6 I pri brzini od 12 km na sat bacio 200kg KAN-a. Baca negde 15-16m. Ali imas podesavanja na lopaticama.
Za Ureu cu staviti na 4 ici istom brzinom, mislim da ce baciti oko 200kg po ha.
 
Meni bi ovaj trebalo da zadovolji potrebe. Nek traje 10god ja zadovoljan. Prethodni trajao 20tak doduse nije bacao ovoliku povrsinu ceo radni vek, i radjen je remont
 
Izkalibrišite rasipač kući pre nego sto odete na njivu i posle ga fino podesavajte,ako bude potrebno.Mi smo to ove godine radili i sa dosta velikom tačnošću razbacali djubrivo.
e4f89ae1a837db8d27fe5b30a6a7288f.jpg
 
Manjevicu i imt577dv jel vasi to rasipaci bacaju otprilike koliko vama treba da bacite u sirinu i kolicinu vestaka?

Mi mu lepo usmeno objasnimo koliko zelimo da baci I nas rasipac sam to odradi. Mi samo sipamo djubrivo I okrecemo traktor na uvratinama.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Manjeviću da li tvoj rasipač ima stalne tragove?

Da, naravno. I navigaciju ugradjenu, vagu za merenje djubriva, sve u full-u.:haha:
Mozda si mislio na sejalicu? Ona ima stalne tragove. Uradio prethodni vlasnik.
 
Nazad
Vrh