Rasipači mineralnog đubriva

evo i vucnog dondera
hhy-201304.jpg
[/URL][/IMG]
i1k-201304.jpg
[/URL][/IMG]
qft-201304.jpg
[/URL][/IMG]
 
Da odgovorim kao sto sam i obecao:eek:vo je tabela za Creina rasipac sa lulom,po meni ne toliko korisna kao ona sa sajta sto je @Kish postavio ali ipak ovo je njihov primer sa 1000 kg/ha da bi videli kako tabela radi
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
zatim izgled tabele sa druge strane dok je na zadatoj vrednosti
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Ja sa ovom tabelom cesto nisam mogao da se usaglasim jer uglavnom mnogo brze vozimo dok razbacujemo tako da nisam nasao vrednost oznake na sipci sa brojevima,kg/ha,zahvat(kod mene uvek na 12m) za moju brzinu rada.Zato je na sajtu kalkulator puno bolji.Naravno najbolje je kada znas duzinu njive,zahvat rasipaca,to sve lepo kad uklopis sa nasim djubrivima koje koristimo i dodjes do :ideja: dobitne kombinacije.
 
Poydrav drustvo, cinim uslugu komsiji pa da vas pitam u vezi ovih jeftinih rasipaca megametal, ferti i ormaric? Svi su tu negde oko 220 evra +- koji evro, ali koji da kupi? Nece taj puno raditi, covek ima oko 10 kj... Dajte neki savet, koji se bolje pokazao?
 
Za Ormaric ne znam,ja sam uzeo Ferti koji je bio na prethodnim stranama.Ubedjivali su me da je isti kao i Megametal,naizgled jeste isto,ali ima jedna stvar,mozda je sitnica,mozda i ne,ali kod Fertija ona donja lopatica ne mesacu stoji bukvalno ravno sa dnom kosa,ima par milimetara lufta,a kod Megametala tu ima jedno 5 cm,tako da verujem da se kod Fertija teze moze zaglaviti neka grudva pa da pravi problem.
 
Kupio sam najmanji Vicon Rasipač PS 202. Našo sam tablicu na netu no to mi nekako neštima. Dosad nisam ulazio u detalje uštimavanja ovakvog rasipača jer sam posuđujući od kolege uzimao već uštiman rasipač, a na našem bivšem vučenom Viconu uštimavanje je bilo drugačije. Dakle molim objašnjenje na kojem djelu navojne plastike se očitavaju brojke, jel na njenom početku ili u sredini di je rupa (i na kojem kraju rupe)? I još me zanima na koji broj da stavim da bi pri 8 (ili 8,5 km, svejedno mi je) km/h razbacao 200 kg/kj NPK 15-15-15 i 70 kg/kj UREA-e. Koristim gnojiva petrokemija Kutina.

Evo i slika.

65bz47.jpg


Fala unaprijed.
 
Ta rupa tu nebi stojala da nefali deo, kočnica, tako da pretpostavljam da se očituje na početku. Recimo sad je na 36 ako se nevaram.
Za ureu mislim da ide na 24, možda čak 20 ta količina/kj.
Za 15-ticu se neseca, mislim 36-38, pogledaću u pametnu knjigu pa ti javljam. Ako dotle ne dobiješ odgovor.
 
Ta rupa tu nebi stojala da nefali deo, kočnica, tako da pretpostavljam da se očituje na početku. Recimo sad je na 36 ako se nevaram.
Za ureu mislim da ide na 24, možda čak 20 ta količina/kj.
Za 15-ticu se neseca, mislim 36-38, pogledaću u pametnu knjigu pa ti javljam. Ako dotle ne dobiješ odgovor.

Fala ti na informaciji. Ako sutra naiđeš na podatak u svojoj knjizi napiši ga vamo, ako ne čut ćeš točno na kolko treba bit. ;)
 
600 eura prezadovoljan sam sa njim .donela ga brza posta. jako lak za odrzavanje cak i šarafi su nerdjajuci prohronske lopatice ,diskove i mehanizam za regulaciju kolicine djubriva sve prohron.. evo da kazem jos nesto kad sam postavio slike na forum skrenuli su paznju da ne stoje lopatice kako treba hvala clanu koji je to odmah zapazio. naravno desila se greska zamenjeni su bili diskovi levi i desni pa i samim tim lopatice su stojale nepravilno mada sam ja probao razbacivati djubrivo i bilo je dobro ravnomernost dobra.. nisam ih hteo muciti za reklamaciju pa sam sam zarotirao diskove i namesto lopatice naravno uz njihovu saglasnost zbog garancije. s tim da sam trazio od gazde da mi napravi jednu garnituri duzih lopatica za jos šire razbacivanje koje koristim u psenici( sto manje prohoda) sa sanom je sirina bila oko 33 reda sirokoredne kulture tj preko 20 metara. sve u svemu dobar stroj
 
Da li postoji ovakav nastavak za prihranu kukuruza ali za Vicon??
21jrfy0.jpg

Imam u planu zameniti moj stari rasturivac sa nekim novim pa bih spojio i da mogu raditi i prihranu u kukuruzu.Vidim da ima sad i plasticni cikloni i nasa proizvodnja vicona pa neznam sta bih uzeo.a,video sam ovu veoma korisnu stvar za prihranu pa se pitam da li postoji tako nesto samo za vicon?
 
600 eura prezadovoljan sam sa njim .donela ga brza posta. jako lak za odrzavanje cak i šarafi su nerdjajuci prohronske lopatice ,diskove i mehanizam za regulaciju kolicine djubriva sve prohron.. evo da kazem jos nesto kad sam postavio slike na forum skrenuli su paznju da ne stoje lopatice kako treba hvala clanu koji je to odmah zapazio. naravno desila se greska zamenjeni su bili diskovi levi i desni pa i samim tim lopatice su stojale nepravilno mada sam ja probao razbacivati djubrivo i bilo je dobro ravnomernost dobra.. nisam ih hteo muciti za reklamaciju pa sam sam zarotirao diskove i namesto lopatice naravno uz njihovu saglasnost zbog garancije. s tim da sam trazio od gazde da mi napravi jednu garnituri duzih lopatica za jos šire razbacivanje koje koristim u psenici( sto manje prohoda) sa sanom je sirina bila oko 33 reda sirokoredne kulture tj preko 20 metara. sve u svemu dobar stroj
Ne razumem naj bolje, koliko ti baca metara sa malim a koliko sa vecim lopaticama?
 
600 eura prezadovoljan sam sa njim .donela ga brza posta. jako lak za odrzavanje cak i šarafi su nerdjajuci prohronske lopatice ,diskove i mehanizam za regulaciju kolicine djubriva sve prohron.. evo da kazem jos nesto kad sam postavio slike na forum skrenuli su paznju da ne stoje lopatice kako treba hvala clanu koji je to odmah zapazio. naravno desila se greska zamenjeni su bili diskovi levi i desni pa i samim tim lopatice su stojale nepravilno mada sam ja probao razbacivati djubrivo i bilo je dobro ravnomernost dobra.. nisam ih hteo muciti za reklamaciju pa sam sam zarotirao diskove i namesto lopatice naravno uz njihovu saglasnost zbog garancije. s tim da sam trazio od gazde da mi napravi jednu garnituri duzih lopatica za jos šire razbacivanje koje koristim u psenici( sto manje prohoda) sa sanom je sirina bila oko 33 reda sirokoredne kulture tj preko 20 metara. sve u svemu dobar stroj
zvao sam marica,nemaju vise u ponudi ovaj sa dva diska,sada je u ponudi samo sa jednim razlicitih kapaciteta,cena najveceg oko650l je 800e
 
posle okretanja diskova nisam radio sa kratkim lopaticama zimus je onako naopako bacao 12-13 metara a mogao je i sire.kasnio je sa isporukom i zimus sam malo radio sa njim bacio je 12 tak jutara ..kad sam okrenuo diskove i namestio dugacke lopatice samo sam pred setveno picio i korekturu u psenici. ali verujem da i sa kratkim lopaticama sigurno baca kako su oni napisali 18m,zgodna spravica plastika zahvalna za odrzavanje a i prohron se lako pere. ako budem probao kratke lopatice napisat cu vam da znate .mislim da sam uspeo sve objasniti. nije lako sad ukapirati da ako su jako dugacke njive+velika kolicina ureje 200 kg po jutru +jako siroki zahvat trebala bi veca zapremina rezervoara. ureje stane 450 kg bas lepo mogla bi jos koja kila, sana 500 kg isto moze jos a npk nisam rasturao iz razloga sto je jesena sve zaoravano a on jos nije bio tu. pozdrav ljudi zelim vam svako dobro:veseljak::.
 
Interesuje me jel dovoljno za rasipace sa dva diska da imaju po dve lopatice po disku ili im je potrebno vise (recimo cetiri) da bi lepo razbacili djubre?
 
Nazad
Vrh