Rasipači mineralnog đubriva

I ovoga ima na terenu:
ssl21609.jpg
ssl21608.jpg
ssl21610.jpg
 
ssl21778.jpg


Kako vlasnik ovog rasipača kaže da mu je on kućno sleme od kako ga je kupio.Do tada je imao sa jednim diskom i patio se godinama.Kaže da je po nagovoru jednog prijatelja jedva pristao da zameni rasipač sa jednim disko i kupi ovaj. Od tada mu je mnogo lakša manipulacija sa rasipanjem djubriva, a možda su i prinosi veći.
 
Da li postoji ovakav nastavak za prihranu kukuruza ali za Vicon??
21jrfy0.jpg

Imam u planu zameniti moj stari rasturivac sa nekim novim pa bih spojio i da mogu raditi i prihranu u kukuruzu.Vidim da ima sad i plasticni cikloni i nasa proizvodnja vicona pa neznam sta bih uzeo.a,video sam ovu veoma korisnu stvar za prihranu pa se pitam da li postoji tako nesto samo za vicon?
Da li je ovo tvoj rasturivač ako jeste da li bi mogao da slikaš samo ovaj nastavak što ide umesto diska sa lopaticama da se vidi kako su odradili sistem rupa
 
To je na slici moj rasipač.Ne obećavam ali ću se potruditi sutra da ti slikam.Fabrički mi nije baš jednako raspoređivao na sve četiri grane pa sam morao malo doraditi.
 
Dodatak sam naručio od neke firme iz oglasa koja je prodavala i rasipače.Zaboravio sam ime.Evo obećanih slika.
2cs7xmp.jpg
2vnq9t4.jpg
 
Samo mi nije jasno šta ovde ima pa kšta 100€ 3m cevi i 4m rebrastog creva i parče pločevine koja je debljine 3mm sve zajedno ne košta 3000 din.
 
Znači na jednu rupu idu dva creva a kako podešavaš potrošnju veštaka na ručicama kao i kad razbacuješ
Podešavašisto i kao kad radiš rasipanje sa klasičnim tanjirom.Jer kad ti otvoriš na ručici ova pregrada na ploči deli đubrivo u dve cevi.Samo gledaj da je đubre lepo ili si najebao.Ja sam radio uvek bez upotrebe kardana jer kad on radi zog malog protoka jako izmrvi đubrivo u prašak pa neće da curi.
 
Oznaka ce biti ovih dana,zaboravio sam:osmeh:i to se desava,jurnjava u vocarstvu pa sam puko:osmeh:.Sabloni slike sutra.
 
Treba mi savet poznavaoca amazone rasipaca!
Koja je razlika izmedju za-X , za-M i za-U! Tamo do 2000. godista!

I koliko kg je za belorusa 920 plafon?

hvala!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh