Rasipači mineralnog đubriva

Megametal je to imao u ponudi dodatne opreme i rasipac treba imat isamo dva sarafa na dnu kosa na koje se taj uredjaj montira.
 
Ja imam megametal,i imam te dve rupe na kosu,i zainteresovan sam za pazar, i poslao diklofenu pp..i sad cekam..
 
Ne rupe, sarafi 8mm jedan s prednje strane a drugi sa zadnje strane rasipaca treba biti na samom dnu kosa. Imao sam manji rasipac koji nije imao te sarafe na kosu a na vecem ih imam...
 
Da li ima gde i po kojoj ceni da se kupi disk sa 6 lopatica za "Ferti" rasipac,nalazim sa 4 ali nigde sa 6?
 
Bobo imas li ti taj andrak? Ja se zalepio to da kupim a video ga samo na slici..nemam iskustva sa tim nit znam koga ko je to koristio.. Mislim vredi li to ili ipak traziti spartac sa kutijama?
 
Nemam nit mi treba. Hoce moj kolega kupiti sto sam mu poklonio moj stari rasipac da s time prihranjuje duhan. Nasao je kod nas i nov taj uredjaj da kupi al je cjena (ako se dobro sjecam) oko 200€ sto je previse za malo ima, jednu cjev i 4 crijeva. Najveci problem je kako izgleda taj limeni razdjelnik za gnojivo koji se montira pod kos, ostalo je lako za napraviti...
 
Da li je neko prepravljao rasipac / reduktor sa dva diska na jedan?

Imam dva rasipaca, (jedan kula, jedan slovenacki) slican im je reduktor, ali mislim da je ceo taj sklop bespotrebno zakomplikovan. Pa hocu da prepravim na jedan disk.



 
Moram da ga remontujem, (ovo gore nisu moje slike), diskovi su istrulili, reduktor u ko zna kakvom je stanju, sesiri izlomljeni. Jedino je ram i kos koliko toliko dobar. Dok pokupujem "mala poljoprivreda" delove em ce da kostaju vise, a da traju manje od novog Ormarica... jos cu da se namucim da ga sredim.

Zato sam smislio kako da napravim mnogo jednostavniji / precizniji sistem otvora od ovog sa sesirima i upakujem to sa jednim kvalitetnim diskom.
 
Ja moj tornado TG-402 upravo razbucao i remontujem reduktor...

- Dva lezaja FKL 1200 din
- Semering 200 din
- Obrada osovine i nove čaure 2.000 din

Sve ostalo u dobrom stanju i ne pada mi na pamet da prepravljam ili menjam na jedan disk. Za mene bi to odprilike bilo sa konja na magarca... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh