Rasipači mineralnog đubriva

Videcemo kad probamo da li je tacno sta je izracunato i napisano, ja nisam imao priliku jos uvek da ga probam pa rekoh da vidim kod Manjevica kakva je situacija koji ga je pustio u rad.
 
Jel ima neko neku tablicu za mali vicon rasturivac.Na kojem "zubu" koliko kg po ha pri odredredjenoj brzini?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
To zavisi od granulacije takodje. An curi najbrze pogotovo Genezis. Urea sporije a npk najsporije pogotovo 6-12-24 elixir. Ja sam sebi belezio brzinu kretanja, podeoke i tip vestaka onda sl godine uzmem drugaciju ureu i ne odgovara tablica. Genezis, azomures i kutija je identicno stalno. Ovo sto pakuje elxir, promist svaka paleta drugacije curi.
 
I ja sam pravio tablicu sebi kao Bojcetic ali kao sto on rece vec, sve zavisi od granulacije.
Tako da nista od toga, ja sam nastavio odokativno stelovati i tako mi ispadne najbolje. Sad vec visegodisnje iskustvo cini da nema greske

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Probao posle podne,posto bacam 200kg uree i 100kg 15ke pod kukururuz(zajedno u rasturivac),koji podeok toliko kg.Ima 30 podeoka.na 15 podeoku 150kg po kj sa IMT 577 2 brzina na pola gasa.Otp sam mu usao u semu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne tangira me to uopšte.Sve to na kraju bude ok.Sto je do mene gledam da odradim,a ako ne bude kise dzaba je i djubre i sve.Ja sam sa djubretom juce zavrsio.Bacali smo ceo dan, ciklon jeste mali ali posle onih sa jednim diskom,ovo je 5 u celo.
13d7ad82241c92b27a055e810990cfd8.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Не знам али никда нисам нпк бацао пред сетву увек у Јесен заорем....ако не, пред саму сетву уреа и прихраним касније ан-ом и то је то
rasipac2.jpg
rasipac3.jpg
rasipac1.jpg
Ово је машина не знам које је марке али јако добро разбацује једнако и хвата тачно 20метара....Стане 800кг уреа...
 
Poslednja izmena:
Odlicno kolega,dobro ste se snasli, odma krenite da ih prodajete za 75e komad, a na pocetku mislim da je jedan trazio 120e za isto.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Pola sata posla a meterijal je radionički otpad

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Društvo hitno potrebna pomoć ako neko ima isti da slika ovaj deo koji okreće spiralu. Juče je samo prestao da radi i vidim da nešto nedostaje, jedan deo se odlomio ali ja ga nisam našao a i ne znam kako izgleda.Ovo sa slike je u pitanju
6912db6e3a7de30ff166176138efa613.jpg

f2c506368ff9b0d349224fce7e43da27.jpg
ba5e8c32a5444511e5f0a6a3e22206ef.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh