Rasipači mineralnog đubriva

Ja ovako veliku njivu nisam u zivotu video :)
Izgubio bih pravac i ko zna kako bih bacio djubre da nije tragova tockova :)
 
da se prestavim ja sam dragan i nov sam na ovom sajtu i imam problem kako na ovom rasipacu mineralnog đubriva da podesim kolicinu bacenog đubriva ferti 300 nema skalu vec su smo izbušene rupe
attachment.php
 
Stari Vicon PS 602 prepakovan, stavljeno metalno povišenje (stane cca 12-13 metara 3x15), cerada, kolica... Sad ima opciju bit nošeni ili vučeni. Materijal, nešto novo, ostalo ostaloće i restlovi iz verkšteta. Ferguson sa njim radi u drugoj brzoj na 1500 /min 10 km/h bez problema. Kolica su predviđena i za prskalicu, ako bude potrebe.

o9q1ax.jpg


2rm7hxc.jpg


zkk5j4.jpg
 
Becarina odlicno za peticu,ajde molim stavi neku sliku za otvaranje i zatvaranje,na prvoj slici mi se cini da to nije neka cvrsta sajla koja ide na tu rucku u kabini tako da mi zatvaranje nije jasno.
 
Sajla (mislim da je 6 mm) je klasična, sa bužirom samo što na krajevima ne izlazi sajla-pletivo već metalna šipka koju vidiš na slici. Sad ću izmodat otvaranje na zrak.
 
tedo da pitam koje ciklonce da kupim italijansko zeleno metalno ili plasticno sa turbinom koje je bolje a da mogu i pšenicu da sejem snjim 300kg i nastavak za kukuruz dal je pismena stvar
 
Imam isti takav rasipac i nikako ne znm sa cime najlakse da zakacim u jedan polozaj rucicu za poesavanje kolicine djubriva,kako ti to radis

Ne razumem šta pitaš? Pa zar se hod ručice ne ograniči onim "šnalama" kroz rupice levo-desno i na samom flahu koji je vezan za ručicu (veličina otvora)? Ja tako radim jer ručica mora biti slobodna kako bi se zatvorio rasipač da ne curi veštak iz koša dok se puni i ne krene sa bacanjem...
 
Da li neko zna kako su se pokazali rasipaci firme nodet? Da li su kvarljivi?
Naisao sam na ovaj primerak

ali prodavac nije znao da mi kaze nista sem da misli da stane u njega 1000kg . Nisam nigde mogao da nadjem fabricku oznaku.
Zna li neko koja je oznaka, i kako da dodjem do tabele?
 
Nazad
Vrh