Rasipači mineralnog đubriva

Jel zna neko kod ovog rasipača kolika je njegova širina bacanja u pitanju je rasipač poljostroj tip 241
img0069.jpg
img0072.jpg

img0071.jpg
img0070.jpg
 


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Disk lose zavaren..vibrira 4-5 cm..i polomi reduktor jer nije centricno zavaren..inace prilikom izrade savijan udarcima cekica.....
 
Cicimoric, moze malko pomoci kako se testira u dvoristu, na rasturacu sa lulom:sta:
Evi ti detaljan opis koji je postavio Panonstib
Gospodine steva 1984,
Sa tom ručkom odredjujete koliko je otvoren zasun na rasipaču.Da bi tačno odredili morate imati još jednu nalepnicu na bočnoj strani rasipača koja otprilike izgleda ovako
vz2hx.jpg

Ona Vam samo olakšava podešavanje rasipača za odredjene tipove i količine mineralnog djubriva.Uglavnom je to približna tabela, najtačnija metoda je da za svaki tip bineralnog djubriva izvršite baždarenje.To se radi kod kuće i uz malo matematike dobijete dosta tačne rezultate i uz mala podešavanja na parceli daje odlične rezultate.
Kako ćete uraditi baždarenje?
Prvo odredite kolika će biti količina mineralnog djubriva koja će biti bačena po ha, koja je radna širina rasipanja i koja je brzina kretanja agregata.Kada ste to pribavili po formuli
(kg/ha x km/h x radna širina rasipanja)/ 600= kg/min
Znači uspete mineralno djubrivo u rasipač, odredite koji je to broj obrtaja i brzina kojm ćete raditi i koja je radna širina.
Skinete lulu, podesite taj broj obrtaja i otvorite zasun i merite jedan minut i izmerite količinu koja je "izašla" iz rasipača i vidite da li se poklapa sa izračunatom količinom.Ako nije podešavate na onoj ručici odvrtanjem ili zavrtanjem i ponovite merenje.Ako ima još nešto nejasno ili nisam dobro ili dovoljno objasnio Vi pitajte. :cao:
A ovako se meri brzina autor isti
Taj podatak pročitate na satu koji meri broj obrtaja motora.Medjutim to nije tačna vrednost i jedina tačna vrednost je da imate radar koji meri brzinu ili da i to izbaždarite.Potrebne su Vam dve letve i štoperica.Na parceli izmerite dužinu od recimo 20 m (što je duža tačnije je merenj, jedino onaj što koristi štopericu mora biti brz) i naidjete pored štapova sa izabranom brzinom i izmerite vreme prolaska od jednog do drugog štapa.Formula za izračunavanje brzine je iz sedmog razreda osnovne škole i glasi brzina je predjeni put u jedinici vremena v=S/t. Pošto ćemo rezultat dobiti u m/s pomnožimo rezultat sa 3,6 i dobijemo u km/h. ::namigivanje::
Ja tako radim od kada sam kupio vučeni Vikon i zadovoljon sam. Stavljao sam negde i slike kako sam baždario
 
@Rade 037, hvala na upozorenju, ali vec moram da postavim ovo pitanje:

Da li ti proizvodis ili trgujes rasipacima? Toliko si uporan s tom "kontra reklamom"...
 
@Rade 037, hvala na upozorenju, ali vec moram da postavim ovo pitanje:

Da li ti proizvodis ili trgujes rasipacima? Toliko si uporan s tom "kontra reklamom"...
Ne pravim niti trgujem...ja sam prevareni kupac koji zeli da ukaze na to sto se meni dogodilo da pazite da se i vama ne dogodi...Nista lose nisam mislio.
 
Ne pravim niti trgujem...ja sam prevareni kupac koji zeli da ukaze na to sto se meni dogodilo da pazite da se i vama ne dogodi...Nista lose nisam mislio.

Hvala :ppozdrav:
Zao mi je sto ste prevareni ::samo bes::::jako_besan::.
Probajte - dok traje garancija - da prijavite inspekciji vas slucaj. Ne znam koliko vredi, ali mozda uspe. Ili bar da pominjete proizvodjacu da cete to uciniti...
 
Nazad
Vrh