Rasipači mineralnog đubriva

Ja sam uzeo kopiju Carete 1500 lit, nisam još radio sa njime a na oko neizgleda loše. Dobio sam povraćaj po konkursu za starije od 50 god tako da me je izašao 91.000,oo rsd sa pdv-om.
 
evo i mog ciklona nakon malog sredjivanja
r2q3pi.jpg


2enc2uf.jpg


k4z0g4.jpg


16c11eu.jpg


6yl1g3.jpg


Da li je na prodaju?
Našam sam na FB oglasima ovu fotografiju da se prodaje, pa me zanima
 
Dobar je mare da sluzi dugo:osmeh: jednom rasturali pileci stajnjak i zezala prikolica i to pred sam kraj...ja skocio unutra i sa nje rucno bacam...za snimanje scena:osmeh: kad nije prava masina vise ti odmogne nego pomogne...
 
Koliko sipate djubriva u rasipac od recimo 1000l da moze bez problema da se nosi par km do njive ?
 
Najvise pitam zbog konstrukcije ovih turskih itd koji su malo jeftiniji. Jer drugacije je kad vozi u njivi i raspipas u medjuvremenu, a drugacije kad ides pun putem cesto losim.
Gledao sam neke polovne, a gledao sam prosle godine kad sam uzimao utovarivac za stajnjak u Ferocoopu Careta. Nije nesto spektakularan kao neki skuplji novi, ali se cini da bi mi zavrsio posao za moju kolicinu zemlje. A vidim i Berko ima neke rasipace.
 
Da li se isplati dati 400e više za Donder rasipač da bude sa prohromskim dnom i dvosmernim cilindrima?
 
Koji breznjev ?,ako je 82-ka ,to mora biti neki na steroidima xd,1.6 tona za njega je sve samo ne malo.Ljudima su pucale poluge,ramena,poluosovine,sa mnogo manjim teretima,no opet zavisi kako se vozi naravno.
 
Moze preko 1000,drugar nosi prskalicu 1200L. Kome nije ispravan hidraulik taj ne moze...
 
Nazad
Vrh