Rasipači mineralnog đubriva

Uopšte nije u lošem stanju ,originalna farba, na par mesta malo potklobučena ali je lim zdrav , diskovi kao novi ,lufta u reduktoru vrlo malo (normalno jer ima 3 izlaza na reduktoru) sve na mestu, isprobana hidraulika i fer cena. Stigao je u dvorište.

ndo51z.jpg
 
Jeste, spustio je lepo . Trebalo bi da bude 1800 L jer mislim da je na njemu maks nadogradnja od 900 l i osnovna od 900 ne planiram da ga punim do vrha. Ima jedno hid. crevo i dve kocke sa ručkama (RZ -verzija) , klipovi su jednosmerni sa federima, odnos cena-oprema-stanje je ekstra..zadovoljan sam učinjenim.
 
Poslednja izmena:
Imao sam SULKY DPX 1500 ,dok ga je nosio rus,samo sam jednom nasuo pun,tj. 6džakova je bilo na sreću neotvoreno odgore,koje sam skinuo kad sam u rikverc stigao do sledeće njive cca 1.5km,jer smo tamićem vukli MAP iz Titela,u pitanju je bilo 1800kg :osmeh:
 
Ne treba preterivati sa teretom pozadi pa onda ide cak i na prednjim tockovima,ne samo na zadnjim...Ne kudi Ruju.I ti,i ja i vecina nas smo sa Rusima stigli tu gde smo sad,ali to je vec off...Dragane,pravi izbor si napravio.A i boja mu se slaze sa traktorom :ppozdrav:
 
Ostalo na tamiću 1800kg,a bacili na njivu koja je na asfaltu,pa ja natovario da ponesem na sledeće njive,da tamić može da ide po drugu turu
 
Dragane, koliko savremenih je koštao? Ne vidim da negde piše,a zanima me jer bi nam trebala zamena za ovo sokoćalo što trenutno imamo.... Pa čisto da uporedim šta je bolje-jeftinije kupiti. Da li nešto polovno pa original ili nešto novo ali kopiju.
 
Jesam, prošao kroz Popince ,Golubince, Pećince, Staru Pazovu,Indjiju,Prhovo i neko mesto na LJ ne mogu da se setim , nisam imao vremena baš na pretek (nisam smeo da dočekam mrak zbog svetla na prikolici (masa)) tako da se nikome nisam stigao javiti. Cena je 1300 Eura ... u oglasima ne baš neki preterani izbor ... ono što je podosta jeftino zna biti i podosta loše ...Mi smo imali neki stari rasipač koji je rasipao u jednu stranu samo i sa tim smo se patili dosta vremena sada će to da bude druga priča , sa starim nisam mogao da rasturam 50 kg po jutru osim ako nisam išao devetom sporom. Ako ga zatvorim na drugu rupu neće da curi, ako ga otvorim na treću curi kao nenormalno ... rešio sam ako kupujem već i dajem neku sumu novca onda makar da vredi i da mi olakša, a ko zna , sutra mogu raditi i više zemlje pa da ne menjam svaki čas.

- - - - - - - - - -

Bogme ovaj rus draganov bas ce biti na ispitu kad je hidraulika u pitanju,,prvo plug a sad i rasturivac .....

Drugar će mi prodati veliki strani crveni traktor obećao mi je ,zato polako uparujem boje.
 
Sta si isao u krug kada si prosao kroz Pazovu,Indjiju i Ljukovo.Kada ja natovarim u moj 800kg i nosim sa rakovicom onda ce i ruja ovog nositi bez problema.Dobar pazar nek te sluzi:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh