Rasipači mineralnog đubriva

Ja takođe častim komšije,što kaže Sloba bežim ja beži komšija u skladu nema ništa.Kada kombajn izda u prvom krugu nema više prinosa.
 
mala prerada,da ide lakse razbacivanje djubriva :osmeh:
10728816_827543990599410_36762529_n.jpg
10719218_827543993932743_508861780_n.jpg
 
Sta bi na kraju sa rasipacem od 2 diska i prvim prohodom do komsija? Da li se moraju castiti ili ima neko resenje?
 
Moze, ali izgleda da nije dovoljno:sta:

Danas nesto mislim, ako se pusti alavi komsija da odore 2 brazde,(a to je njemu kao dobar dan), onda se u principu i dalje djubri svoja njiva:haha:
 
Ako je tako onda kupi jedan polovan ciklon za 50-100 evra samo za male njive. Ciklon je jeftiniji nego djubre koje bacaš komšiji.
 
Danas sam prvi put bacao mineralno djubre sa novim ciklonom ormaric 500 litara.
Ovako izgleda sa 300kg tj kada se 200kg prospe + 100 kg ubaceno u njega u dzakovima. Mislim da moze komotno 400-450kg mineralnog djubriva MAP-a da stane.






A inace, fabricki baca vise u desnu stranu, pa sam po onoj dobro poznatoj semi pomerio lopatice, i odmah druga prica.

 
Svaku drugu lopaticu stavi za jednu rupu napred. Ja imam 5 rupa, i fabricki rasipac dolazi sa lopaticama na sredini tj na trecoj rupi.
Ti svaku drugu lopaticu stavi na cetvrtu rupu, pa javi kako je kod tebe rezultat.
 
Ne mrzi me,ali nisam kuci. Ici cu za vikend,pa se nadam da necu zaboraviti da slikam. Sutra cu ih pozvati da pitam jel korozija podleze garanciji. Inace je ljudski opran,mada i da nije opran na inoxu se ne bi smela pojaviti korozija posle 1 upotrebe.
 
Ma to jako đubrivo pa nagriza:haha:, nesekiraj se derane to je normalno, nije ta osovina ko olovka pa da će je pojesti za godinu, samo ti sipaj i teraj to.
 
Nazad
Vrh