Rasipači mineralnog đubriva

To što držiš rukom je po meni kočnica da se spirala ne vrti unazad kad ovaj mehanizam pomeri spiralu napred. Samo tu stavi neku oprugu i probaj.
 


Ima li tko iskustva s ovakvim rasipačem?
Malo sam pogledao uputstva, i čini mi se da ima cijela nauka oko štelanja, ili mi se to samo čini?
 
Koji od ova tri rasipača je najbolji 1.SULKY DX20 2.AMAZONE ZAM1001 3.RAUCH 19.1 ? Dvoumim se koji da kupim pa bi voleo da čujem mišljenje .
Sulky_DX20-3335ce900a5aad606.jpg
ZA-M_1201_420759c557027ee8db0.jpg
Fertiliser-spreaders-Rauch-24310670dcc29505c20c359b.jpg
 
BMW,Mercedes ili Audi?Svi su dobijali sjajne nagrade u Hanoveru na sajmu,proglasavani za naj u svojoj klasi.
 
Koja je razlika između Dondera i rasipaca Best&Co? Koji se bolje pokazao? Izgledaju isto na neki prvi pogled. Ovi iz Besta mi rekli da je uradjen sa debljim limom od Dondera i da su na Donderu reduktori Turski.
 
Kojcica, kvalitet isti? Rada još i da, ali izrade ne. Ali u svakom slučaju i moj glas ide za Donder a za razliku u ceni uzmeš ili kran ili kolica za rasipač+kran ili navigaciju ili nešto sasvim deseto što ti nedostaje u gazdinstvu.
 
Мислио сам на квалитет рада расипача, све то подједнако баца ђубре. Квалитет израде је нешто лошији, али задовољавајући. Из мог искуства с пољострој расипачем од 300-400кг који је радио 30 година,а и данас ради овај Дондер има да траје 60 година ако се чува и одржава.
 
Ja planiram iduce nedelje kupovinu rasipaca.Izbor ce verovatno biti donder 1200PRO.Nekako mi najbolje i naj ozbiljnije izgleda.
 
U Best &Co sam zvao.Uzecu 1200 PRO zbog dvosnernih klipova i inox dna.Cena oko 2500eura.
Obican 1200 je 2070 eura.
Cene su sa pdv.
Mislim da je bolje kad ima dvosmerne klipove jer ono pivlacenje oprugom vremenom zeza
 
Nazad
Vrh