Sudanska trava.

Ima smisla,seme nije skupo a njoj više odgovara suša nego vlažno vreme.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
A sta mislis kad mi stize otkos? Ja je nisam nikada sejao. Koliko sam procitao kosi se kad je oko 80cm visine

Послато са S40 уз помоћ Тапатока
 
Otkos stiže zavisno od temperature ali 45-60 dana. Gledaj što niže da kosis žito i skloni slamu na brzinu i posej bez ikakvog cackanja zemlje.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Izvadit ćeš vlagu bez veze, a dok ti sklonis slamu krenut će i trava tako da i totalom odmah posle setve možeš da przis . Moje vidjenje sadnje trave na žito, što pre pokosis žito pre ćeš posejati.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Izvadit ćeš vlagu bez veze, a dok ti sklonis slamu krenut će i trava tako da i totalom odmah posle setve možeš da przis . Moje vidjenje sadnje trave na žito, što pre pokosis žito pre ćeš posejati.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
Druze meni samo nije jasno kako ce uopste da nikne trava ako je na povrsini zemlje koja ni potanjirana nije

Послато са S40 уз помоћ Тапатока
 
Jedva nikne i ovo sto je celu zimu kupilo vlagu...Kolega je mislio na one sejalice koje utiskuju seme u neobradjeno zemljiste,ali opet ako nema vlage za klijanje...
Bolje probaj kukuruz pa im seckaj u zeleno kad naraste oko metra visine.ja sam ove godine na placu posejao kukuruz namenjen za to,nadam se da cu polovinom juna poceti sa seckanjem.
 
Postrno sudanska jako tesko iz dva razloga. Prvo jako je tesko kvalitetno obraditi zemlju jer ona trazi sitnu zemlju za uspesno nicanje. Drugo deficit padavina.
 
Poštovani,

pozdrav svima koliko vas ima.
Javljam se kao totalni laik po pitanju poljoprivrede i stočarstva.
Potreban mi je savijet po pitanju sudanske trave.
Naime jedan moj rođak se zanosi idejom da na hektar ,zakupljene,zemlje sije travu koju bi prodavao stočarima.
Ima sigurne kupce jer nam se rođaci bave stočarstvom (proizvodnja mlijeka).
Pitam Vas da li se to isplati ili ne???
Situacija se dešava u Crnoj Gori opština Nikšić.


Ja mislim da se to isplati da bi to već neko radio....
Čitajući malo forume i prateći neku literaturu po meni je to isplatljiv posao za nekoga ko se bavi stočarstvom pa da je proizvodi za svoje potrebe, ali da je prodaje nisam siguran.

Hvala unaprijed.
 
Dali je nesto isplativo ili nije moze da zavisi od bezbroj faktora...
Prvo bi trebalo uraditi analizu tog zemljista pa na osnovu toga planirati neku proizvodnju.Sudanska trava dobro uspijeva i daje pristojne prinose samo na zemlji koja je u dobroj kondiciji!Dobra je za koristenje u svjezem stanju a osusiti u sijeno je skoro nemoguca misija.Traje samo jednu godinu(ljeto).Ja je sijem samo kad moram.
 
Hvala na odgovoru.
To je livada koja nikada nije orana,koristili su samo sijeno sa nje.
Bitna stvar je da on želi da je prodaje ne da je koristi u svoje svrhe.
 
[FONT=&quot]Ukoliko se sudanska trava iskorišćava u vidu sena, setva se obavlja gušće na 12,5 cm međuredni razmak i sa setvenom normom od 40-50 kg/ha.
[/FONT]
[FONT=&quot]Ukoliko se ove kulture gaje za iskorišćavanje u zelenom stanju, setvu treba obaviti na međurednom razmaku od 25 cm sa 25-30 kg/ha semena. [/FONT]

http://www.nsseme.com/?p=18834


Bez obzira kako ću je koristiti, ja idem sa 50kg po hektaru.
 
Nazad
Vrh