Sudanska trava.

Može i tako samo će biti dosta manji prinos nego da je sejana redovno odnosno biće ređi sklop.Lako se kosi i ručnom kosom a može i trimerom,isprobao sam a u svakom slučaju rotacionom ili bočnom kosačicom.Sveže pokošena ili zelena može da se daje u velikim količinama jer je goveda rado jedu i nema bojazni od napinjanja i ostalog.
maticu meni je jednostavnije da posejem na svaku trecu rupu i to sto gusce i onda ga isiliram i dajem zelenog,a i napravim silazu od njega,nego da ga kosim pa da ga tovarim izgubim pola dasa sa tom zajebancijom:ppozdrav:
 
To stoji ali ovako u redovnoj setvi na svaku lulu ili kako kažete rupu imate gušći sklop i samim time više mase.
 
ja je sejem zitnom svaka lula a kosim pobedinim silokombajnom samo adapter za nisku silazu
 
Ona se jako teško suši i zbog toga ili silaža ili senaža.
mislim da ako se kosi na visini od 70cm moze da se osusi za 4 dana, nisam siguran, a ako se kosi rotacionom kosom, onda mora da se okrece nakon nekoliko dana pa jos par dana da se susi, patek onda da se balira, al mene zanima da li je neko balirao sudansku travu ili sirak u kockaste bale?
 
prvo kosenje malo duze susenje oko 6-7dana.balirao u male kocke ,al ko nema bruh dobice ga sigurno.a sto se tice hrane jedna od najisplativiji i rado ga stoka jede
 
ja planiram da posejem za probu 40 ari nadam se da ako se slucajno ponovi susna 2012 imati bar dve kosidbe i oko 500 bala :cool:, a reci mi kad si je sejao ? ja planiram 15 aprila, da nije mozda kasno?? :sta:
 
ako imas kasnog mraza u svom kraju onda tek posle 25 aprila,posto ako nikne i uvati je mali mraz samo jednu noc gotova je,ja sejem oko 10 apr ali kod mene vec u to vreme slabo da ima mrazeva
 
vidim da imas iskustva sa sudanskom travom, izvini sto te ispitujem, nadam se da se ne ljutis... na koju visinu je kosis, meni prodavac savetuje na 60-70 cm.... ?
 
izmedju 70cm i1m ,zavisi kad uhvatim vremena ali nikako ispod 70cm onda slabije jedu nesto im smeta ako je manja tj mladja.seme imas u ns semenu tamo ti je najpovoljnije i naj orginalnije.nemoj kupovati neku kucnu radinost, ne isplati se zezati
 
Nazad
Vrh