Sudanska trava.

Ako je narasla mozes je kositi odmah. Malo ti je pitanje nejasno.
 
Taj KAN uopste ne smeta ako mislis da je trava zatrovana ili tako nesto. Ako je pristigla za kosenje slobodno kosi bilo da dajes zelenu ili suvu.
 
Hoće da se naduvaju ali je izgleda problem što piju više vode.Kada se ispiša odmah se izduvaju.Kakva su vaša iskustva.
 
Napiju se vode ali se izduvaju-to se desilo kod 2 krave.Kad im dam redovnu lepu detelinu,neće da je pogkedaju,čekaju travu.
 
Niko konkretno nije napisaomozeli tokomleta ishrana samo zelenom sudanskom travom i koncentratom
Naravno da može, pa to joj je i osnovna namena, ishrana stoke, samo gledaj da površina koju poseješ bude adekvatna potrošnji (čitaj: alavosti) stoke kada je počnu konzumirati, jer ćeš se u protivnom naći u situaciji da stoka (ako je rogata) krene da se buni (čitaj muče i besni) pošto si im uskratio (nenamerno) omiljenu poslasticu...
Šalu na stranu, ima veliki procenat šećera (nekakvog biljnog), zato je vole....
Probao sam i sam da gricnem stabljiku, zaista je slatka...
 
Sejao sam na 8 ari na 3 grla tako da ispada da ti je računica ispravna...:ppozdrav:
S tim da napomenem da sam svoje terao na pašnjak, a ovo im je došlo kao poslastica (umesto obroka) kada ih vratim uveče kući...
Uvek sam davao jedna vrhom puna ručna kolica po grlu u jasle...
Što mi pretekne (preraste), pokosim pa ostavim da se suši (ali ne predugo)....
Jednom sam morao i da pokosim pa odnesem posle par dana sa parcele (i poklonim tuđim kravama), jer nisu stigle da pojedu (bilo kiše previše) a ja pokosio, pa krenula nova i morao da je se rešim, nekako, a nije bila suva da mogu da je uskladištim pod senik...
 
I ja mislim da posejemo u bastu gde je bila detelina,pa jesenas razorana,jer ne znam sta posejati a da bude korisno.
Da se daje kravama kad dodju iz pase,mislim da ce biti dovoljno za 10 grla. A visak jel moze da se daje bikovima bez problema?
 
Nazad
Vrh