Sudanska trava.

Kod tebe jos i dobro,bar nesto niklo. Ja tek treba da sejem sudansku travu kad dozvoli vreme.
 
ja sam sejao na svake dve lule nikla je sad videcu da odem ove nedelje da slikam samo da prestane kisa da pada i malo da se prosusi :)
 
Poseješ u maju kad su više temperature.
Ja sam sejao za prvi maj i već oko 5. juna sam imao prvi otkos, ali sam trebao još ranije.

Prvi mraz je totalno ubija.
Sta li sam ja pogresio ? Posejana je 25. aprila i sada nakon 20+ dana ona je visoka 6-7cm. Branko je svoju kosio 35 dana nakon setve, a ja ne verujem da ce moja narasti za kosenje na za jos mesec dana. Mozda i gresim nikad nisam sejao, ali ne verujem da za 13-14 dana moze toliko da naraste. I na komsijskm parcelama su isto tako bedne kao i moja.
 
Prva tura sudanske trave već nikla a juče posejao još 30 ari ako padne kiša kao što najavljuju biće dobro.
 
Sa sudanskom travom je uvek lutrija.Nekad bude 3m a nekada totalno slabo.Ja je sejem samo kada procenim da ce biti jako dobri uslovi u prolece.Inace imao sam nekoliko puta promasaje i ne isplati se da ti lezi njiva ako ne uspe setva.
 
Sta li sam ja pogresio ? Posejana je 25. aprila i sada nakon 20+ dana ona je visoka 6-7cm. Branko je svoju kosio 35 dana nakon setve, a ja ne verujem da ce moja narasti za kosenje na za jos mesec dana. Mozda i gresim nikad nisam sejao, ali ne verujem da za 13-14 dana moze toliko da naraste. I na komsijskm parcelama su isto tako bedne kao i moja.

Nisi ama baš ništa pogrešio, kao ni mi ostali.I meni je dugo stajala u zemlji,posejana, i posle onih obilnih padavina krenula.....A vidi ovo: U isti dan sam sejao ručno pored kuće nekih 5 ari i podrljao kobilom da kosim kravama uveče kada dođu sa pašnjaka, i na njivi koja je udaljena oko kilometar od sela, da spremam senažu, žitnom IMT-ovom sejalicom, prešao traktorom s drljačom onako polupodignutom, čisto da još malo poravnam...
Ovo kod kuće mi je niklo maltene za 10-tak dana, dosta jednako, i trenutno je oko 30-40 cm visine, nadam se koševini čim stigne do 60-70 cm, a na njivi imam šarenilo, negde je oko 15-20 cm, a negde TEK SADA NIČE...Samo da napomenem da je seme IZ ISTOGA DŽAKA, prosto da ne poveruješ, tako da se nemaš razloga jediti...Kao ni VI ostali...
 
Ja danas posijao sudansku travu,skinuo drugu lucerku od ove godine već joj je peta godina pa izlapila,nadam se da će nešto biti sudanske pošto je posijana na ledini, lijepo se uradilo, prosula se zemlja od ovih kiša.
 
fotografija-0001.jpg
[/IMG]

Moja sudanka ,slikano pre tri,četri dana
 
Nazad
Vrh