Letenka 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih rado dosao ali zabrana upravljanja mi jos nije istekla,a supruga nece da me vozi jer je slab sofer...:sjasi:
 
Ima li tamo neke prostorije gde može da se ugreje mleko i skloni u slučaju lošeg vremena ako budem došao u punom sastavu (imamo bebu 4meseca).
 
Sale ima restoran.Radio je svih ovih godina pa bi trebao i sada.Pomerili su loše vreme za Ponedeljak.
Miroslave čini mi se da se nikome ne ide na tako dalek put.
 
Ako mi klinac ozdravi dolazim i ja,a ako ne ko bude prolazio kroz Laćarak nek' mi se javi da pošaljem kulena,kobasice i rakije da se malo ''osolite''...pa da mi posle javite valja li čemu.
 
Može solo,može porodično kako god kome odgovara.Nismo ograničeni mestom jer je šuma dovoljno velika za sve.Mi idemo i ako kiša pada.
 
pokusacu da ubedim gospodina supruga.....

- - - - - - - - - -

gde je mesto okupljanja?
jes da imamo vikendicu na fg-i, ali kroz Letenku sam prosla pre mozda 20-tak godina
 
I,evo prošlo je tačno 30 godina od mog boravka na Fruškoj Gori,odnosno na Letenci.Eh,kako je to nekada bilo.Mladi iz cijele ex Juge,puni elana,mladalačkog žara izgrađivali svoju domovinu.Tada nam nije bilo važno kako se ko zove,iz koje Republike ili Pokrajine dolazi,ko se kojem Bogu moli,svi smo imali jedan zajednički cilj.Izgraditi što ljepšu državu.I bila je zaista lijepa,možda najljepša.U toj prvoj smjeni,okupile se omladinske radne brigade mojih Lopara na Majevici,Zagreba,Kranja,Ivangrada,Stare Pazove,Osečine,Skopja,brigada akcijaša iz Mađarske i jedna brigada djece iz dijaspore.

Tada smo radili na uređenju brane Kudoš,na jednom fruškogorskom proplanku vršili smo pošumljavanje crnogoričnim sadnicama.
Tu na Letenci,rodiole su se i prve ljubavi od kojih su neke krunisane brakom.

Oprostite,malo su me emocije ponijele

kombrigadedordjom.jpg
 
Dođite i vi na Letenku ako ste u mogućnosti.Okupljanje je gore u samom centru kod terena za fudbal i košarku.
 
@Bosanac slobodno dodjite ako ste u mogucnosti da se prisetite mladjih dana.
@Sale ratar za mleko se ne brini,mleko u flasicu flasicu u serpu s vodom i to na rostilj caskom ce se ugrejati i kafe smo tako kuvali,a ima i prostorija ako bi kisa pala.
 
Poslednja izmena:
Svima koji se spremaju da u nedelju dođu na Letenku, na druženje, strogo je zabranjeno davljenje i gnjavaža ostalih izletnika, te im sa time zagorčavati lep dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh