Tovni pilići

Gasim im svetlo na 4h dnevno, od juce produzio na 6h, vidim ja nesto mi cudno, mnogo se malo operjali jedu ko ale, pojeli za sada 90kg I 100%, danas sam im prosirio neka se razbaskare malo.

P.S. imam jedan problemcic, naime zbog zamucenosti vode za pice ta voda se sme koristiti samo u tehnicke svrh. Sada sta da radim? Imam pumpu cev je na 6m i voda je cista nekada se sa te pume voda koristila za pice ali to je bilo pre 30 + godina, uzeo sam i stavio 1% jabukovog sirceta u vodi valjda ce da pobije malo ako ima bakterija jer da im kupujem vodu to se ic ne ispalti jer popiju skoro 20l vode za 24h.
 
Jel samo super i prekrupa ili se jos nesto dodaje pored toga

Cudi me da je nesto nejasno napisano.Dao sam svoj prilog o "tablici" kako moje komsije i ja za svoje potrebee hranimo pilice tezine od kilogram a koja se sastoji od kombinacije prekrupe i koncetrata za "produzeni tov ' - primer - Firma "100" ga naziva "super zutim".
A do kilograma pilici se hrane uob icajeno "jedinicom" do 21 dan i "dvojkom" do tezine od kilogram.
 
Cudi me da je nesto nejasno napisano.Dao sam svoj prilog o "tablici" kako moje komsije i ja za svoje potrebee hranimo pilice tezine od kilogram a koja se sastoji od kombinacije prekrupe i koncetrata za "produzeni tov ' - primer - Firma "100" ga naziva "super zutim".
A do kilograma pilici se hrane uob icajeno "jedinicom" do 21 dan i "dvojkom" do tezine od kilogram.
Nije nejasno,nego me zanima dali je sa primesima super ili nije.Usput jel imas mozda koka nosilja za prodaju
 
Pozdrav svima! Nov u zivinarstvu ali ne i u poljoprivredi! Citao sam ovde svasta ali ipak imam pitanja pa ako nije problem da mi malo pripomognete!? Pitanja kao sto je temperatura za ceo tov,po fazama naravno,vlaga za koju imam informaciju sa raznih sajtova ali mi je neverovatna 70%-80%! Video sam i slike razne ovde i nigde nisam video neko takoreci spustanje plafona zarad lakseg grejanja i odrzavanja temperature? Da ne duzim,ima vremena! Imam vec prvu turu pilica,50 kom,moze se reci ogledno da vidim bar otprilike sta i kako. Useljeni 27.03 sto znaci 26 dana u proseko okvirno 1kg tezine!!!
 
Ima najverovatnije i od nekog drugog proizvodjaca i u prodavnici gde kupujem koncentrat samo nisam zagledao, ovo sam otisao nekim drugim poslom i vlasnica radnje posto me zna predlozila mi da koristim zuti jer je jeftinije. Moja neka racunica kaze 1020 10 kg zuti, 30 kg prekrupe (20kg psenica 10 kg kukuruz) po 25 din. 750 din sveukupno 40 kg hrane 1770 a koncentrat II 2200 40 kg, na papiru lepa usteda

P.S. jle neko skoro koristio suboticki koncentrat? U mom kraju ga koristile skoro sve komsije do pre nekoliko godina dok prosto nije nestao sa trzista u nasem kraju, kaze mi vlasnica prodavnice da je ranije kada je povucen sa trzista bio los i da su ga sada navodno popravili.
 
Ja ga trenutno koristim za curke, i prezadovoljan sam. medjutim nema ga vise, tek za 10ak dana stize, i moradoh dA uzmem Gebi. ali stvarno je super, ranijih godina kad sam ga uzimao za pilice uopste nije valjao.
 
Poslednja izmena od urednika:
MilanM;853941P.S. jle neko skoro koristio suboticki koncentrat? U mom kraju ga koristile skoro sve komsije do pre nekoliko godina dok prosto nije nestao sa trzista u nasem kraju je napisao(la):
Dok je postojao "Veterinarski zavod Subotica" i pravio smese hrana je bila izvrsna ali je i imala svoju cenu. Sada tu firmu vodi privatno lice i ne mogu da sudim o kvalitetu hrane koju prave.
 
Dok je postojao "Veterinarski zavod Subotica" i pravio smese hrana je bila izvrsna ali je i imala svoju cenu. Sada tu firmu vodi privatno lice i ne mogu da sudim o kvalitetu hrane koju prave.

To je ono sto mene kopka da li je kvalitetan kao ranije. Upravo jos jedno otislo od infarkta, bilo 1,2kg. Da li ja negde gresim pa mi pilici nastradaju u prvih mesec dan.?Gasim svetlo, dalem sirce temperatura ngje prelazila 23 c preko dana nocu se nije spustala ispod 20c.Ili su pilici takvi
 
To je ono sto mene kopka da li je kvalitetan kao ranije. Upravo jos jedno otislo od infarkta, bilo 1,2kg. Da li ja negde gresim pa mi pilici nastradaju u prvih mesec dan.?Gasim svetlo, dalem sirce temperatura ngje prelazila 23 c preko dana nocu se nije spustala ispod 20c.Ili su pilici takvi
I meni se to desilo isto tako sa pilicima hvala bogu samo 3 od 60 pileta isto bilo oko 1,5 kg.Ja mislim da je kod mene slucaj sa losom hranom izbacio sam odma taj koncetrat i hvala bogu jos malo pa koljem.
 
Nazad
Vrh