Tovni pilići

Kad sam napisao u petoj nedelji, pilici su mereni tacno na 35 danu u 10h ( da budem maksimalno precizan ). Na danasnji dan pojeli su 30kg koncetrata jedinice od 22% prrotenina i 20kg koncetrata sa 19% proteina. Ovih dana je pala dnevna temperatura na 16 - 18C, pa je nad kavezom postavljena obicna sijalica od 150W. Kako bi ih koliko toliko dogrevala odnosno, podigao temperaturu u kavezu za 3 - 4C stepena.
 
Dali zanas zasto pojedini pilici ( dvoje ili troje ) imaju mekanu braonkastu stolicu ( slicno nasem prolivu )? Dali uzrok tome moze biti prezderavanje?
 
Dali zanas zasto pojedini pilici ( dvoje ili troje ) imaju mekanu braonkastu stolicu ( slicno nasem prolivu )? Dali uzrok tome moze biti prezderavanje?
Pilici nemaju veliku i malu nuzdu.Sve im je zajedno.Sa toplijim danima dolazi do veceg unosa vode i samim tim do redje stolice.Ne mora odmah znaciti da je proliv.
 
Hteo bih da vas pitam, dali gresim ako pilicima dajem detelinu u hrani ( finiser sa 17% proteina ) koja je u granulama. Detelina po deklaraciji ima 17% proteina i 25% sirovih vlakana. Granule su krupne ( precnika 5mm ) pa ih zato usitnjavam.
 
Једнодневни, 45 динара комад:
iw64g1.jpg
 
Drugari, doslo vreme da 11 pilica budu ocerupani jer imaju dva meseca. Prezadovoljan sam postignutom tezinom od 34,400 kg ( ocisceni ), sobzirom da su oko dve nedelje bili na visokoj dnevnoj temperaturi od 28 - 30C.
 
Poslednja izmena:
Sad sam zavrsio sa drugom turom pilica i moram priznati da su ovog puta bili nesto tezi nego prva tura ove godine. Dali mi mozete objasniti zasto je meso nesto tvrdje u odnosu na predhodnu turu. Pilicima nisam davao jabukovo sire u vodu i hranjeni su dva meseca + osam dana sa prekrupom i detelinom. Prvi koncetrat od 22% proteina je Jabuka - Pancevo a, drugi od 19% i treci 17% proteina je Gebi - Cantavir. Na koji nacin se dobija mekoca mesa?
 
@Stajcic Milan
Milane, evo šta ja koristim već dve godine, i mogu ti reći da sam zadovoljan. Ne postižem neke rekorde, ali hranim brojlere za sebe i prijatelje, po 100-nak komada u turnusu. Uzimam 3-4 nedelje stare i hranim do 8 nedelja, najbolji primerci vagnu i do 3.5 kg. (nisu mnogo masni).
Ako si zaniteresovan, javi se na PP da ti dam adresu predstavništva u Beogradu, pa da se raspitaš gde može u Bgd da se nabavi. Ja kupujem u Obrenovcu. Pakovanja su po 10 kg.



:ppozdrav:

P.S. Što se tiče "mašine za čerupanje" najbolje otiđi na buvljak u Pančevu ili Novom Beogradu, ima raznih da se nadje i po ceni i po kvalitetu!
3,5kg žive vage ili uređeno
 
Snežo,

dobrodošla na podforum Živinarstvo. Vidim da si se već predstvila, što je OK, a što se tiče gajenja tovnih pilića, prvo, ima dosta napisano na tu temu pa to sve pročitaj. Naravno nejasne stvari kao i odgovore koje ne pronadješ, postavičeš ovde, pa ćemo ti objasniti ono što mi znamo.

Dobra ideja i odluka da se, na početku, krene sa manjim brojem - 50 komada, da se prodje taj prvi period učenja, a posebno plasmana, koji nije nimalo lak, već češ se sama uveriti.

Savet za početak: nikako male jednodnevne piliće, već nabavite piliće od 3 do 4 nedelje starosti (od 1 kg do 1,3 kg težine), biće problema (uginuće i ostalo), ali ipak mnogo lakše nego sa jednodnevnim. Cena ovih drugih je 120 do 130 din.po kilogramu.

Srećno :ppozdrav: Moderator

P.S. Traži od kolege robins-a adresu njihovog web site-a, tamo imaš za download puno korisnih stvari oko odgoja pilića!
Poz druže da li sam ja mnogo platio 195 din kilogram pilića od 20 dana. Vidim da mi pojedoše za još 27dana220kg a imaju sad 3kg prosek?
 
Нисам имао такав случај. Ипак консултуј ветеринара.
Ја сам им као превентиву повремено додавао исецкан чен белог лука у појилицу.
 
Da li neko moze da mi da odgovor na pitanje. Naime uzeo sam 60 tronedeljnih pilica hranim Gebijem krenuo sam sa kecom nedelju dana presao sam na dvojku od 4. nedelje sada su 5. odlicno napreduju veseli su ali do sada imam 10 uginuca,pile odlicno izgleda i napreduje i 2 sata kasnije ugine Temperatura kod njih je nekih 20 stepeni prosirka je piljevina(krupna) .. Da li je neko imao ovo lose iskustvo i sta moze da bude uzrok? Hvala
 
Nazad
Vrh