Bioflor-organsko djubrivo

aca

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
1.183
Lokacija
Pancevo
Da li je neko cuo za ovaj preparat? Meni je covek iz Singente preporucio i kaze da je odlicno.
 
ovo sam izkopao nadam se da ce ti sluzhiti [video=youtube_share;ANftSOSvAIQ]http://youtu.be/ANftSOSvAIQ[/video]
 
To sam video,nego me interesuje da li je neko od forumasa probao.
 
Има Ацо,има.За почетак посети сајт: biodinamika.org
И није ништа ни тајновито ни опасно.Нису у то умешани никакви шпијуни нити се ради о било каквој завери.Органска производња и биљака и животиња на један мало специфичан начин, без имало отровне хемије.О томе да се "добија" исто или више,да су плодови нутритивно квалитетнији, да се дуже чувају,здравствено безбедни,да су по облику много мање деформисани,укусни и да крмно биље стока радо једе и кад` се престане исхрана такво храном стока одбија да једе другу јер је таква за стоку неукусна ,па морају да се додају разне шпеције.
 
@ Deda Lala Hvala.Da li ste vi koristili to ili poznajete nekog ko je koristio?
 
U temi Pioneer hibrida je neko rekao za tretirati seme sa Bioforom. Za Slavol znam da nema ovih problema, a to je izazivanje klijanja semena. Za Biofor mi se čini da ako se koristi treba odmah prosušiti i posejati seme. Da li je to tačno i da li sam ja za ovaj preparat to čuo ili za nešto drugo?
 
Moze da stoji u dzaku max 2 dana,moze da se mesa sa Furadanom,Gauchom,Ponchom...ko farba u mesalici al u ladovini,ne valja bakterije izlagati suncu...sve ima u detalje na njihovom sajtu:ppozdrav:
 
Ja sam predprosle godine radio sa Bioforom,cisto eksperimentelno,tretirao sam kukuruz,da nebudem lenj nazovem firmu koja ga pravi i pitam o cemu je rec jer ga ranije nisam vidjao u prodaji,gospodja mi lepo sve objasni i kaze da pola parcele posejem sa Bioforom a pola bez da bi video neki rezultat,najgore mi je bilo to sto sam seme morao tretirati pre same setve i drzati dalje od sunca.
 
Da li je neko tretirao prskalicom izniklli kukuruz? Pise na sajtu da ide 2l/ha
 
Ja sam predprosle godine radio sa Bioforom,cisto eksperimentelno,tretirao sam kukuruz,da nebudem lenj nazovem firmu koja ga pravi i pitam o cemu je rec jer ga ranije nisam vidjao u prodaji,gospodja mi lepo sve objasni i kaze da pola parcele posejem sa Bioforom a pola bez da bi video neki rezultat,najgore mi je bilo to sto sam seme morao tretirati pre same setve i drzati dalje od sunca.
I kakav je bio rezultat? Da li se videla razlika?
 
Da ti kazem pravo ja nikakvu razliku nisam primetio izmedju tretiranog i netretiranog semena u boji kukuruza i visini,ono sto nisam gledao i obracao paznju je bio korenov sistem,mozda sam upravo tu trebao obratiti paznju.
 
Mislim da se teško vidi razlika sa kraja njive. Ja radim Slavol+Furadan i seme u mešalici, ostavim da se izvetri u šupi nekoliko dana, ubacim seme u džakove,sejem recimo mesec dana nakon tretmana i nisam imao do sad problem sa klijanjem, Bogu hvala. Kad prskam korove, isto idem Slavolom 4l/k.j. E sad, ja ništa nisam primetio(svuda sam išao Slavolom), ali u brošuri Instituta Tamiš iz 2011:
Kukuruz kontrola 9402kg JUS/ha i kuk.Slavol 9554kg JUS/ha hibrid Kitty
Suncokret kontrola 3027kg JUS/ha i sunc.Slavol 3288kg JUS/ha hibrid Neoma
 
Ovih dana stigao mail od biofora. Kazu da se ovo djubrivo namenjeno za tretman semena pre setve i za prskanje cele njive, ali kad je usev jako mali, jer djubrivo mora pasti na zemlju.Zato se ne prska je kukuruz veliki.
 
Primena u kukuruzu posle setve do formiranih 8 listova, tako da se moze koristiti u svim fazama tretiranjem herbicidima, naj bolje bi bilo sa zemljisnim.
probacu aktiv na arendama koje nisu videle stajnjak mozda i 20god. al obavezno sa kontrolom!
a icicu i na svojim njivama gde je redovan stajnjak, da vidimo sta tu radi, isto kontrola.
probacu nesto malo i plus u kombinaciji sa furadanom i bez furadana, u oba slucaja kontrola da bi videli dali to ima nekog smisla...
 
dobra stvar kukuruz u nicanju stedi1-2 dana i koren je mnogo razvijeniji e sad da se vidi dali ima prinosa vise odokativnom metodom je nemoguce.
 
Pa dobro druže, ali kako ćeš da vidiš tu razliku od recimo 200-500kg po kj? Recimo da ćeš posejati pola parcele i tretirati je a druga polovina nek bude sve kao ova prva al' bez Biofora. Jel ćeš na jesen da ideš sa dve prikolice i odvojeno da vršeš? Ako imaš svoj kombajn, prikolice i vremena, to je dobro, znaćeš na čemu si. Taman ćemo i mi ostali da znamo da li bacamo pare bez veze ili je isplativo.
 
e to je najveci problem mada problem predstavlja vec ofarbano seme kako naneti na njega a nezeznuti nesto.
Mada svaki put kada god smo radili sa bilokojim mikrobioloskim djubrivom bilo je ok.
 
Pa dobro druže, ali kako ćeš da vidiš tu razliku od recimo 200-500kg po kj? Recimo da ćeš posejati pola parcele i tretirati je a druga polovina nek bude sve kao ova prva al' bez Biofora. Jel ćeš na jesen da ideš sa dve prikolice i odvojeno da vršeš? Ako imaš svoj kombajn, prikolice i vremena, to je dobro, znaćeš na čemu si. Taman ćemo i mi ostali da znamo da li bacamo pare bez veze ili je isplativo.

upravo to sve sto si naveo, samo sto cu gledati da bude blize selu.
 
Svi ti preparati si zivog (bakterijskog) porekla i tako ih treba i tretirati.Sve te bakterije koje postoje u njima postoje i u zemlji.Vidljivi dio poboljsanja (naoko)potice iz dela azota koje te bakterije stvore u supstratu pa se biljka posle nekoliko dana zazeleni jace.Probajte sa time a pored probajte sa rastvorom uree pa vidite razliku.Ja sam pitao neke od proizvodjaca tih specija kako ce bakterije sici sa lista u zemlju kad nemaju noge i stace se sa njima desiti ako je suncan dan a one padnu na suvu zemlju.Odgovor nisam dobio.
Odgovore moze da da dobar mikrobiolog.Inkorporacija u zemlju bi imala nekog smisla da se kao poveca mikrobioloska aktivnost u zemlji?Mesanje sa drugim preparatima nesmije se raditi jer neznamo sta je bas tacno u sastavu preparata jer ce svaka doza bakra,sumpora itd pogubno da deluje na taj zivi svet.Proverite na pakovanju uslove skladistenja a vidite kako ih trgovci skladiste da bi znali dali su te bakterije jos uopste zive kada ih kupujete. Nemam nista protiv a nisam ni za.
 
Nazad
Vrh