Bolest ili

dejan 77

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2010
Poruka
1.878
Lokacija
Vrsac
e
319360_408691965844047_1011714587_n.jpg


sve sam probao ali nista nedaje rezultate?

- - - - - - - - - -

Zar niko nema nikakvu ideju?
 
ili je nedostatak nekog mikro elementa(gvožđe,mangan,ili fosfor),ili je neko bakterijsko oboljenje.To je ono što sam uspeo da vidim sa slike.
 
onda je neko virusno oboljenje,ali je to malo teže utvrditi,jer bi moralo da ide na laboratorijska istraživanja(PCR test),ali je to skupo kao đavo.Najlakša varijanta je,ako su biljke-plodovi zakržljali,neugleadni,...,da ih cupas i spaljujes,jer drugog leka nema.
 
to sam i ja mislio , medjutim stvar je u insektima , zelena ,bela leptirasta ,neka crna, paucinar i jos kojesta. kako se jednih otarasis pojave se druge i tako u neogled da odlepis.
 
vaši su vektori-prenosioci virusa.Što se tiče bele leptiraste,ona drugacije stete pravi na biljkama,odnosno drugaciji su simptomi,a grinje prave jednu finu paucinu na poledjini listova,odnosno list dobija bronzanu boju,u zavisnosti od vrste grinja.Ovo na slici nije ni jedan od simptoma koje izazivaju insekti.Vrlo je moguće da ti je neka vaš prenela virozu na biljke.
 
Virus mozaika duvana ili krastavaca (nemoguce utvrditi samo sa jedna fotografije)....Leptirasta vas je samo prenosnik virusa i tu leka nema...Mozes suzbijati lisnu vas ali vec zarazenim biljkama nema pomoci....Mozes ih malo oporaviti bakrom i dobrom prehranom ali to je kratkog daha...Najbolje ih pocupati i spaliti kao sto je gore neko napisao...
 
biljke su se oporavile,posle vise uzastopnih prskanja insekcidima i akaricidima ,u kombinaciji sa preparatom za plamenjacu. I naravno bakar na kraju.

- - - - - - - - - -

mada jos se navlace i bela leptirasta vas i jos neke bube danas sam radio tretman sa listicima za varou a na njih sam nakapao akaricid koji je ujedno i insekticid, videcu efekte nema nanosenja na biljku a dolazi i ispod listova.
 
Ovaj post sam uzeo iz druge teme ( Proizvodnja paradajza u plastenicima )

viewer.php
[/URL][/IMG]

rasaden e pred 7 dena i nesto ne e kako sto treba listovite se zolti

pomos
Mislim da znam odgovor:
U pitanju je FOTO-STRES (srpski rečeno: udarila ga je sunčanica).
Po opisu, posađen je 16. aprila,.. u međuvremenu se vremenske prilike jako promenile. Odjednom se pojavilo jako sunce (bez obzira na datum, intezitet insolacije je bio nenormalno visok) i biljka je blokirala i počela da žuti. To je fiziološka promena (nije bolest), ali je posledica i pad imuniteta, pa biljka lako oboli nakon toga.
Lek je pokrenuti je odmah!! To se radi Azotom. Ili Nitratom u koren (zaliti rastvorom Kan-a ili AN-a) ili više puta uzastopno folijarno (preko lista) Ureom ili slično.To u Čapljini kažu SALISTRUJ ga odmah.
Može to i nekim drugim đubrivom (jer azot može smanjiti oplodnju prvog sprata cvetova), ali je azotom u koren, najbrže i najefikasnije,..
(Mislim da isti simptom ima u toj temi Proizvodnja paradajza u plastenicima i paradajz posađen u novom plasteniku od Jagodice (tri posta iznad -prva slika) To puno uspori ranostasnost paradajza, jer biljka dugo boluje.
 
taj problem nastaje u pocetku kada se biljke rasade a nestavi se zasencenje.

- - - - - - - - - -

biljke su se oporavile,posle vise uzastopnih prskanja insekcidima i akaricidima ,u kombinaciji sa preparatom za plamenjacu. I naravno bakar na kraju.

- - - - - - - - - -

mada jos se navlace i bela leptirasta vas i jos neke bube danas sam radio tretman sa listicima za varou a na njih sam nakapao akaricid koji je ujedno i insekticid, videcu efekte nema nanosenja na biljku a dolazi i ispod listova.

to je bilo za normalnu proizvodnju.
a kod organskobiodinamicke je problem resio beli luk, nakraju sam sve isprskao sa rastvorom belog luka a kasnije sa koprivom i problemi reseni.
 
Imam problem sa krastavcom salatarom u plasteniku ...na donjoj strani lista sve neke crne sitne bubice i list pocinje da se kovrdza ...sta uraditi ...
 
Hvala na odgovoru ..u prskalici pomijesano aktara i pinozeb ..prskao se kupus ..sta mislis da tom kombinacijom prodem ...karenca 14 dana ..zar ne
 
988661_543081489071760_665841025_n.jpg
943219_543081609071748_870338735_n.jpg
988229_543082095738366_101979026_n.jpg


- - - - - - - - - -

treca slika je virusna infekcija, a prve dve nedostatak mikro elementa.
 
Nazad
Vrh