Glodari u usevima

Ma pohvatajte ih sve i donesite ovde kod nas.
Brzo bi postali orlovi neletači - što bi se ugojili od miševa i hrčkova.
Čak ni lisice ne uspeavaju da suzbiju silne krčkove kada navale.
Ono što sam na prethodnoj strani spominjao da su mi hrčkovi smazali repu pa sam morao da je presejavam, to je bilo godine kada su podzemne vode u proleće bile visoko, pa hrčkovi pobegli na višlje terene. Ja sam bio jedan od srećnika koji su te godine upravo tamo posejali repu. ::lose::
 
branko je napisao(la):
A kako da farbam furadanom seme repe, pilirano?

I kada sam sejao domaće seme repe, inkrust, koje je bilo tretirano sa time, opet su mladu repu hrčkovi sa uživanjem grckali.
Nisi me razumeo,nema veze farbanje semena sa ovim.Ovo sto sam napisala pobacas da ih otrujes(umesto onih mamaka i otrova za glodare koji su pet puta skuplji).Recimo na njivu gde ti je repa uzmes kukuruza iz kotobanje,ofarbas i bacis u rupe.
 
Da vam prodam mog komšiju penzionera. Prošle godine na površini manjoj od 1 ar (leje luka) ubio 7 komada nekakvim strelama ručne izrade (a ja mislio da se ne trpe u blizini)
 
ZECEVI unistise mi soju, prosle godine na na jednoj parceli 550m 3 reda a sad nebiraju redove cak se mislim i da presevam al ima li smisla samo ce imati jos mladju i sladju od komsijine.Prosle godine sam i prsko sa kalijumovim sapunom i vredelo prestali daje diraju al do prve malo jace rose
 
Vala i meni neka gamad celom dužinom smazala pet redi repe. Hrčkove sam potamanio, miševi jedino ako su došli od nekud.
Sutra presejavanje.
 
Zecevi su mi prosle god.osisali nekoliko redova soje,ali u zetvi nisam primetio bas neku drasticnu razliku izmedju osisane i ne osisane. Hrckovi: u rupu ubacim neku smrdljivu tabletu pa petardu i rupu brzo zacepim spremljenim zguzvanim novinama.
 
Posle par dana obidje se njiva i ako postoji otkopana rupa ponavlja se postupak[sa dve petarde].
 
Krtica: APN 4,cev na auspuh pa u rupu[mesavina 5%], 732 obrt./min., 4.48min po rupi :haha: :haha: :haha:
 
Pa ko bi osto ziv od tog smrada :haha: Pazi da ne predoziras da nebi unistio travu[i uskolisnu i sirokolisnu :haha: :ppozdrav:
 
sta kazes na ideju ubacim vecu dozu i pocnem kroz kukuruz izmedju redova?? :haha: :haha: salim se naravno probacu jer me krtica zeza u detelini novoj
 
dicki je napisao(la):
Krtica: APN 4,cev na auspuh pa u rupu[mesavina 5%], 732 obrt./min., 4.48min po rupi :haha: :haha: :haha:

Pre neku godinu video sam jedng lika koji je nabudžio cevi i creva na auspuh na 539 i išao tako da ih guši.
 
Jos ako je motor od 539 pred generalnu to bolje! :haha: :haha: :haha:
btw koji je bio rezultat? Kolika je bila efikasnost?
 
U Zedniku je bilo vrlo efikasno! :zli:
Kolega posto nije imao motor(tada se vozio T12) ubaci crevo od butana u rupu i dobro zadihta otvor.Ode u zahod da obavi poso pa ce i zapaliti. :haha: :haha: :haha:
Jedva su ga zivog izvukli.
Da apsurd bude veci u selu je vazio za opasnog jebaca.Posle su ga dugo zezali da je dokazani seronja. :haha: :haha: :haha:
 
ivanhoe je napisao(la):
U Zedniku je bilo vrlo efikasno! :zli:
Kolega posto nije imao motor(tada se vozio T12) ubaci crevo od butana u rupu i dobro zadihta otvor.Ode u zahod da obavi poso pa ce i zapaliti. :haha: :haha: :haha:
Jedva su ga zivog izvukli.
Da apsurd bude veci u selu je vazio za opasnog jebaca.Posle su ga dugo zezali da je dokazani seronja. :haha: :haha: :haha:

Biser.
 
Neznam u koje glodare da svrstam zeca ,ali pravi harakiri po suncokretu. Suncokret je vec 6-8 list ali svaki dan sve vise i vise ga fali. Juce ujutro sam bio na njivu i nadjem 10 komada samo odgrizeni na pola, nisu pojedeni vec su pored biljke.Na mesto gde je odgrizen jos suzi pa verovatno zeka tu pije sokove da utolji zedj posto nema ni rose. :zli:
 
Nazad
Vrh