Glodari u usevima

Predhodnih dana dok sam radio oranje i primetio sam samo dva miša i nijednog hrčka na 20 kj uzorane zemlje.Izgleda da su se podavili .
 
Nisu se podavili :nono: preseleli se na visi teren :udri: one godine kad je Tamis probio branu u Medji, te godine je bila najezda glodara kod nas :udri: :udri: :udri: ali sad je i kod nas bilo dosta vode pa su pobegli jos vislje ::svaka cast::
 
2009god su mi misevi napravili strasnu stetu u soji,garant su pojeli oko 500kg po jutru....Kombajnom smo nailazili na velika brdascaod pojedene soje.
 
Najezda kod mene u Macvi!::samo bes:: Imam veliki problem u pasulju, sadnicama voca i sa grickanjem traka za navodnjavanje kpk. Bacao sam cink otrov (zaprasena psenica), Brodisan (zaprasena psenica i granule) nece ni da okuse. Baceno uredno u rupe sa hiruskim rukavicama... Kupio sam i malo gelova u kesicama i cujem da su dobri, ali meni toga treba za 3.5ha. Misevi i Voluharice su kao pacovi i ima ih milijarda. Samo su se pojavili odjednom i za 3 dana napravili cudo. Ima li jos neko problema i da li je neko nasao nesto efikasnije za vece povrsine?
 
Nazad
Vrh