Startovanje uzgoja šampinjona - kako početi

S

Slavica

Guest
Podrav!Posto krecemo sa gajenem sampinjona,da li bi mogao neko da nas posavetuje gde da kupimo kompost? Vec smo razgovarali sa Kovinom,ali nakon vasih komentara postajemo sumnjicavi u vezi kvaliteta njihovog komposta.Osim toga zelim Vase misljenje u vezi pokrivke iz Gaja.Takodje nam je problem da dodjemo do hem.sredstava za dezinfekciju i bolesti,ako do njih dodje.Za sada toliko.Unapred zahvalni Negotinci!
 
Pa što se tiče proizvoda, od nekuda morate krenuti. Nećete naći proizvod sa kojim su svi zadovoljni, pa da budete sasvim sigurni prilikom kupovine.

Za početak nam recite gde gajite šampinjone (topli tunel, zidani objekat ili nešto treće) i kolika je površina.
 
Zidani objekat povrsine 30m(200 briketa),sa uradjenom izolacijom,ventilacijom i klimom-to je za sada.Prostor bi trebao da se dezinfikuje pre unosenja komposta-kazu da se to radi Formalinom?Mi imamo 1001 pitanje,ali hajmo redom.Da li je isplativo pocinjati sa ovom kolicinom?
 
Da li mi mozete pomoći,gde bih mogao da kupim KOMPOST za uzgoj šampinjona? :sta:
 
Temu sam otvorila,ali nema odgovora.Da li mogu da ocekujem bilo kakvu informaciju sa ovog foruma?
 
Slavica je napisao(la):
Temu sam otvorila,ali nema odgovora.Da li mogu da ocekujem bilo kakvu informaciju sa ovog foruma?

Pozdrav Slavice

Ako si resila da proizvodis sampinjone, koje i nije tako jednostavno, uzmes kompost ubacis u objekat i cekas da rodi. Prvo treba da se prouci malo literature, i ne bi bilo na odmet da obides nekog ko vec proizvodi i da se licno uveris vizuelno kako to izgleda. Neznam odakle se javlas, ali kompost koji se kod nas proizvodi nije da je neki kvalitet. Sve zavisi od vremena kada se kompost pravi leti ili zimi, ima velike razlike. Na 30m2 dali sa policama ili samo na zemlji. Nadzemni objekat, podrum ili plastenik. tu je i pokrivka koja je isto jedan od jako vaznih stavki u proizvodnji, PH- vrednost, vlaznost pokrivke, mogao bi da ti redam do jutra. Ako te nesto interesuje mogu ti pomoci gajim sampinjone vec vise od 10 godina i iskustva poprilicno PITAJ.

Pozdrav svima koiji hoce da gaje sampinjone ili vec gaje.
 
  • Like
Reagovanja: som
nastavi da pises, kako krenuti sa sampinjonima, sigurno da mnoge zanima...
 
Ima nas dosta koji bi to voleli znati , kako se proizvode sampinjonji. A i kako da ih proizvodimo za sopstvene potrebe, jer mi sa sela nema sanse da idemo na pijacu za kilo, dve pecuraka... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1251662598[/time]
_________________________________________________
Samo napred peto1! Zaista ima kome da pises, ima nas koji umeju da slusaju. :ppozdrav:
 
  • Like
Reagovanja: som
Podrav svima!

Samo da za pocetak kazem da ozbiljan pristup uzgoju sampinjona pocinje od literature. Treba je dobro prostudirati i ako se dode do zakljucka da se mogu ispostovati zadati diagrami temperatura, vlaznost, higijena, naravno i prostorija kao i stelaze na kojima se gajie sampinjoni. Onda se moze poceti tragati za kompostom. Ali prvo ne bi na odmet bilo i da se pogleda kod nekog odgajivaca sampinjona kako to izgleda uzivo, pa se i sa njim konsultovati jer ce sigurno hteti da ti pomogne. Naravno ima i onih koji to cuvaju za sebe zbog konkurencije. Moj savet je da se za pocetak pocne sa manje dakova (Brikete) pa ako se nesto ne odradi dobro ili na vreme steta ce biti manja.
Da bi stalno imao sampinjone potrebo ti je najmanje cetiri prostorije koje su fizicki samostalne. ( ali ni 5 nije na odmet) Da bi se ciklus ubacivanja komposta sveo na 15 do 20 dana, U svakoj prostoriji treba da se se moze regulisati posebno temperatura. Zbog razlicitih faza proizvodnje.
Pod preporucujem da bude od betona da se moze lakse oprati zbog higijene. Napraviti padove prema nekom udubljenju da bi se lakse mogao izbaciti talog i mulj koji je nusproizvod.
Police preporucujem da budu metalne konstrukcije. Dasku treba izbegavati jer se u njima lako nastane razne bolestine i to se vrlo tesko unistava. Ja sam police napravio od zicane ograde koju sam zategao izmedu metalne konstrukcije, i na njih stavljam brikete. Police su na tri sprata stim da je donja polica odignuta od poda 20 sm. sledecaide na 60sm od donje i opet 60sm gorna polica. Sirina polisa su jednoredne 60sm, a dvoredne 120sm. Duzinu odredujes prema svojoj prostoriji. Treba ostaviti dovoljno mesta izmedu polica da se komotno moze prolaziti izmedu njih, najmanje 70sm.
Posto drzim u podrumima za dezinfekciju koristim samo obican gaseni krec, sa kojim preprskam zeo podrum, plafon i zidove a ono sto popada na pod i stelaze to je odma i pod prekrecen i to je najjeftinije i najbolje. Nekad sam koristio Formalin ali morao sam nositi i gas masku i to mi je dosadilo a i to je skuplja varijanta.
Kompost nabaviti od proverenog proizvodaca, domaci ili uvozni (Madarske) mada i tu ima ima dosta odstupanja u rodu. Zavisi dali je letnji kompost ili zimski, ima ponekad drasticne razlike u rodovima. Svi proizvodaci govore o 4-5 talasa, moje iskustvo sa domacim ili uvoznim je isti, 2 talasa eventualno ako uspes da suzbijes bolestine 3-ci talas al se ne nadaj da ce biti blagorodan. U principu su ti najvazniji 1-2-gi talas i ako si sve odradio kako treba treci ne treba ni cekati izbacujem dakove.
Pokrivka je isto vazan faktor u uzgoju sampinjona. Ako je kvalitetna i moze dobro da zadrzi u sebi vodu rod ne sme da izostane. Pokrivku kada postrm po briketu treiram Fundazolom i Sporgonom 1gram po briketu kolicina vode zavisi od vlaznosti pokrivke. Nekada stigne vlazniji a ponekad je dosta rastresit sa manje vode. To se sve stice radom kada koliko i koliko. Vodu ne treba zaliti jer od toga zavisi koliko cemo obrati, naravno ne treba ni preterivati.
Posle prorastanja pokrivke, dolazi do prekopavanja pokrivke i mesanje da bi se sto ravnomernije raspodelio prorasla micelija. To je jako vazan deo uzgoja sampinjona.
Kada se pocnu formirati pecurke koje dostignu velicinu glave sibice treba obarati temperaturu sto se brze moze na nekih 16-18 stepeni i moze se posle toga zalivati, vodu ne treba stedeti jer sastav sampinjona 90% je voda. Sto vise vode i pecurke ce biti punije i teze. Naravno i tu ima odredene granice. Beru se smo najkrupnije pecurke, i to toko da se uhvati klobuk i blago okrene levo desno da bi se odvojio od podloge. Ostrim nozem se odsece koren i stavla se u gajbe ili neku posudu u kojoj mogu da se drze. Pecurke treba sto je moguce manje pipati i hvatati prstima jer ce zbog toga dobiti fleke i nece biti lepe bele.
Kod vece proizvodnje sampinjona obavezno je imati i jednu hladnjacu, u koju mozemo da odlozimo ubrane sampinjone i lagerovati. Temperatura treba da bude oko 2 stepena i to da se uspe postici sto je moguce brze. U hladnjaci ne preporucujem ventilator jer ce pec
 
Peto1, evo kako stoje stvari... Odradjena je prostorija (4*5), okrecena, kako dolikuje, ( jedna prostorija od stale, visak) postavljeni etazeri u dva reda, jer mi netreba neka velika kolicina, vec za sopstvene potrebe.Inace tu gde mi je stala je ravan, i potok , pa je uvek velika vlaga. Koristice , zar ne?E, a sad mi samo reci gde da uzmem kompost.Mislim da nece biti frka da napises u postu, a ako je problem, pustices mi na P.P. I naravno, Kosmaj Ti je reper, nesto u blizini ako ima, nemoj samo u Pestu da idem... :ppozdrav:
 
Pozdrav!

@Karalic
Kako kazes prosorija je OK. Posto hoces samo za sebe da proizvodis sampinjone a ne za prodaju dovoljno ti je desetak briketa i dve vrece pokrivke. I sa tih deset dakova u prvom talasu mozes obrati nekih 20-30kg. neznam dali ces uspeti sve da potrosis sam, zato treba hladnjaca na 2 stepena gde se moze drzati i desetak dana. Sto se potoka tice treba da izmeris temperaturu vode sada dok je leto i posle ti mogu dati nekoliko savete. O nabavci kompost sam ti poslao u PP. da ne reklamiramo ni jednu firmu. Neka se one same reklamiraju i nalaze kupce. Ili traze koperante.

http://www.youtube.com/watch?v=mpZblphPRgE

Pozdrav.
 
@Karalic

Sta je sa potokom koji si spominjao. Za kupovinu komposta se raspitaj, ali dok ne obezbedis i neki rashladni uredaj sa kojim mozes regulisati temperaturu u prostoriji gde ce ti biti kompost nemoj ni poceti proizvodnju. U toku prorastanja komposta u briketima se dize tmperatura koju moras zaustaviti na nekih maksimalnih 28 stepeni, ako to ne uspes i temperatura prede 32-35 stepeni imas velike sanse da ti sve propadne. Zato nemoj odmah da se zaleces i uzimas kompost.

Jer kompost je cudo kako moze da ti pobegne temperatura, i posle kukas.
 
Evo kako se proizvode micelije , nisam probao , ovo je iz knjige "Proizvodnja , prerada i korišćenje šampinjona " od Prof.dr Petra S. Maksimovića .

rcvyo8.jpg
 
Sto se literature tice je jedno a praksa je sasvimnesto drugo. Oni to rade u laboratorijama sa visokom zastitom spoljnih faktora, ai PH vrednos se kontrolise sto u kucnom rezimu je malo teze postici. To je samo jedna strana medalje, kompost se tsto tako rdi, mesavina raznih dubriva i dodavanjem gipsa, azotnih dubriva i na kraju termicka obrada komposta. Nama se desavalo da smo otisli po kompost i morali da cekamo cak 1 dan da bi utovarili kompost jer kompjuter nije hteo da otvori vrata pasterizatora jer je nivo azota bio velik. Kada je sve uradeno kako treba tek se onda moglo pristupiti utovaru. Kod nas se na to ne pazi toliko obisao sam nekoliko kompostara i video sam drastricne razlike u procesu proizvodnje komposta. Zato ipak ostajem kod kupovine komposta nego da se zlopatim sa tim. Za desetak dakova iz hobija moze da prode i ovakva varijanta ali kada se radi o tonama to je malo skatljivo.

Necu da te obeshrabljujem jer svi su oni jednom tako poceli, samo sto su vremenom tu investirali na milione evra. Bio sam i kod takvog proizvodaca koji mi je sa dvorista hteo pokupiti kompoast za nekoliko brikete, kada sam mu rekao da mi treba 500 brikete rekao mi da dodem za koji dan. Jos uvek me ceka.

Rod sampinjona uveliko zavisi od komposta i od semena, dali je letnji ili zimski ili prelazni period ima razlike u semenu i kompostu.

Tvoj pokusaj cenim i zelim ti mnogo uspeha.

Pozdrav Pete.
 
@jhona DERU


kako napreduje proizvodnja micelija.
Pa za sada nikako , sad sam u fazi pravljenja vina , i pripreme za berbu kukuruza pa priprema za setvu pšenice , al probaću sigurno ništa me nekošta imam žita slame i da vidimo baš štaće biti , al nemam baš uslove idealne jaću to ubaciti samo u podrum pa šta im bog da :haha: biće ko u prirodi nek se potrude malo :haha: . Javiću ti a i slikaću kad počnem sa procesom , svaku fazu . pa nek rodi 1kg po džaku opet super ja ću biti zadovoljan , bez ikakvog ulaganja nešto posebnog ako bude bilo šta :veseljak:: . Biće kao ciga što kaže " Kupim za dinar prodam za dva meni jedan posto dosta " :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh