Startovanje uzgoja šampinjona - kako početi

U procesu prorastanja komposta netreba svez vazduh sto vise CO2 u prostoriji. Ni posle pokrivanja briketa ti netreba svez vaduh pa i posle prekopavanja. Svez vazduh ti trba kada pocnu da se cvore glive na dakovima i kada se spusta temperatura briketa na 18 stepeni.
 
Snasao sam se za aparat, nije me kostao nista. :osmeh:
Da li sam dobro shvatio problematiku vezano za CO2 i ventilaciju? Jel je tu poenta odrzavanje nivoa CO2 ili ima tu jos necega?
Da li ste poceli sa prizvodnjom? Koliko vidim vi ste iz leskovca, da li bih mogao da pogledam vase prostorije, ranije sam razmislajo u u uzgoju sampinjona, i ovu temu pratim pasivno od samog pocetka..pozdrav!
 
Pozdrav svima !
Duze vreme planiram da zapocnem proizvodnju sampinjona u jednoj napustenoj kuci. Raspitivao sam se kod ljudi iz moje okoline koji se bave ovim poslom i sazano dosta toga od njih, takodje sam puno korisnih informacija procitao na ovom i ostalim forumima.
Plan je da preko zime i ranog proleca odradim sve potrebne pripreme oko prostorije i da na prolece startujem :)

Napravio sam neku orentacionu skicu prostorije da bih imao uvid u stvari koje trebam da odradim.

pecurkana.png


To je stara kuca u jos dosta dobrom stanju gde vec par godina niko ne zivi. Zidovi su od cigle, debljina zida je oko 30cm i prostorija je okruzena drugim sobama sa 3 strane. Samo ova jedan duza strana je sa ulice. Tavanica je dosta cvrsta i dobro izolovana.

Zamolio bih clanove foruma da mi pomognu svojim iskustvima oko opremanja prostorije.

Zanima me da li je potrebno da uradim izolaciju iznutra stiroporom ili ne ?
Da li sam napravio dobar raspored polica ?
Da li je pozicija klima uredjaja i ventilacije na dobrom mestu ?
Sta bih mogao da izmenim kod ove prostorije kako bi stvorio sto bolje uslove za gajenje saminjona ?
 
Treba mi da kupim za jednog koperanta manuelna pakerica, ako ima neko nek mi se javi na pp ili 060 30 89 472. Jurio sam nesto po netu, slaba vajda, sve nesto novo i skupo..
 
Zemlju imas madarsku koja moze da se nabavi u Backom bregu, Pirotu ili Vranovu. Cene su razlicite jedan dak ide na 5 briketa.
 
Hala,dobro je nisam pogrešio mesto foruma za pitanje o šampinjonima:osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Potrebno mi vikendom oko 50 kg sampinjona pa ako ima ko u okolini pazove nek se javi
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav, da li mi neko moze pomoci sa savetom oko toga kako da od vlage izolujem podrumsku prostoriju u kojoj pocinjem da gajim pecurke? Ja sam cula da se zidovi mogu obloziti najlonom, ali me zanimaju i tudja iskustva, mozda postoji jos nesto za sta ja ne znam! Hvala unapred
 
Sto bi izolovala zidove kad je pecurkama potrebna vlaznost vazduha. Drugi se bore sa nedostatkom vlage a ti bi da je se resis.
 
Pozdravm Peto, zelim da izolujem sve zidove, plafon i pod od vlage koju cu praviti u prostoriji, kako bih zastitila kucu u kojoj zivim, a ne pecurke. Znaci, nameravam da postignem visoku vlagu i, posto kuca trpi zbog te vlage, zelim da izolujem kucu, a ne pecurke. Nadam se da vam je sada jasnije moje pitanje. U svakom skucaju, hvala na odgovoru, vec sam cula da pecurke traze visok procenat vlage, te cu se potruditi da je postignem.
 
Nazad
Vrh